| Betty18 a întrebat:

Prima iubire se uita vreodata? indiferent cat timp ar trece MEREU va ramane ceva acolo cand il zaresti? Voi cei care aveti o varsta si poate v-ati gasit alesul.aleasa ce credeti, simtit ceva cand il vedeti pe el?

Iar daca au trecut un an, doi, iar tu nu poti sa-l privesti in ochi cand treci pe langa el inseamna ca mai exista sentimente?

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Prima iubire adevarata nu se uita.
Prima iubire se uita, dar prima persoana pe care ai iubit-o cu adevarat nu se uita.
Vei simti ceva in suflet cand il zaresti pe strada, cu toate ca tu esti de mana cu altcineva.

eu personal mergeam de mana cu alta fata pe drum, si cand o vedeam pe EA, pff m-am scapat si i-am spus si la actuala cine e persoana respectiva si ce simt pentru ea. dupa care m-am despartit si de actuala. laughing)

Da se poate considera si ca exista sentimente, neprivindu-l in ochii.
Neprivindu-l in ochii vrei sa-i areti o nepasare fata de el/ea, cu toate ca-ti pasa foarte mult.

Prima iubire adevarata NU se uita niciodata!

Nu trebuie sa suferi pentru asta, ci sa-ti aminteti cu placere de clipele petrecute impreuna si sa zambesti, mereu cu fruntea sus.

Uneori ma mai visez langa ea si cum imi spune: Iarta-ma, vreau sa ne impacam. iar cand ma trezesc am mereu un zambet pe buze. cu toate ca stiu ca nu se va intampla aceea impacare.

Deci cu viitorul/viitoarea partenera incearca sa faci lucruri care le faceai cu prima iubire, si sa incerci sa pui mai mult suflet decat prima data.

Bafta in dragoste!

Cel ce iubeste sufera, daca tie frica de suferinta nu vei simti niciodata dragostea adevarata.

Iti garantez eu, e supeeeeerrr!

| Betty18 explică (pentru Chio9):

Mersi.da prima iubire ADEVARATA..la aia ma refeream...

3 răspunsuri:
| blueSky_3324 a răspuns:

Nu mai simt nimic cand il vad, mai ales ca m-a inselat. L-am uitat complet fiindca am intalnit barbati mult mai buni decat el. Depinde si de ce v-ati despartit?

| Koalass a răspuns:

Eu zic ca prima iubire nu se uita niciodata dar nu sunt in masura sa imidau prea mult cu parerea pentru ca nu am o varsta care sa imi permita asta