| Sshine a întrebat:

Prima mea 'intrebare' e mai mult un concurs devil. Cine scrie cea mai infricosatoare poveste cu fantome, strigoi, varcolaci, vampiri ( sau ce vreti voi ) ia acasa FUNDA cea mare >:! Deci...incepeti! Ba nu...infricosati`ma! suna mai bine laughing

Răspuns Câştigător
| Dior a răspuns:

Sa ti PlAcAbig grin
lisandra este o fata matura in varsta de 22 de ani. ea locuieste in new york city. avand multe probleme din cauza iubirii se decide sa sa si cumpere bilete catre paris, un hotel luxos in fata mon parnassului(este o cladire giganta in paris). de indata ce a ajuns la hotel si a indurat zborul cu greu de 15 ore jumate se decide sa se drogheze si in urmatoarea zi se se urce pe varful lui mon parnass.deci planul a fost pus bine la cale. ea s a urcat pe varf pentru priveleste de paris pentru ca acolo lucra ea.si a dat drumul si un om vampir batran de 765 de ani parand ca are varsta de 42 de ani a vazut o pe fata arucandu-se. el s a dus cu viteza luminii dar ea dejeea murise. si el vrand sa o salveze pe lisandra o facut o vraja cu care ea s a trezit la viata si este acum un vampir.
ei bine, acesta este doar inceputul in care lisandra a devenit vampir.greutatile pentru asi convinge parintii au fost timp de 6 luni dar nu s a lasat.si chiar s a dus in paris si acolo si a petrecut viata timp de 6 ani devenid o frantuzoaica. dupa cei 6 ani petrecuti in franta ea s a intors in new york city facandu si un buletin care exprima ca este frantuzoaica. dar ea avea 2 indentitati:una de frantuzoaica nascuta in paris, iar alta nascuta in micul ei oras new jersey.
totul a parcus minunat, a baut mult sange devenind mai puternica pe zi ce trece, ascuntand cadrevele intr un loc unde oamenii nu si ar pune talpasita.
dar o problema:au venit un nou grup de vampiri format din 15 vampiroi noi-nascuti.iei au lasat urme evidente ca se petrece ceva de necrezut in new york.
pana cand guvernul au pus ochii pe ei si au trimis niste spioni experti sa i spioneze.vampirii noi-nascuti nu au simtul cel bun ca cei trei spioni experti erau in spatelor si puteau fotografia cand muscau un om.si paccck! era razboi intre oameni si vampiri
dar de la distanta lisandra a simtit pericolul.
...big grin continuati ceilalti povestea facuta de mine si faceti o mai infricosetoare:funda?

2 răspunsuri:
| sixtythree a răspuns:

Daca urmaresti programu ala "haunting" pe discovery chanell vinerea seara de la 10, sigur nu-ti mai trebuie alta poveste, si-o sa fii infricosata

| Sshine explică:

Stiu de acea emisiune, dar mi se pare mai mult fake happy deci no, thanks!