| Anyway a întrebat:

Prin ce probe se intră la un liceu de arte? (de exemplu, la muzică şi actorie)

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Trebuie sa dai proba la aptitudine, adica daca ai voce, sau talent la desen.

| GabrielaIoana a răspuns:

Eu am in oras unul de genul. Aici dai proba la un instrument /voce daca te duci pe un profil muzical si dai proba de desen daca te duci la arhitectura.

| Miree a răspuns:

La actorie ştiu că trebuia să prezinţi câteva poezii, fabule şi un monolog. Plus un cântec pe care îl alegi tu şi un moment de improvizaţie stabilit de comisie. La muzică o să te pună să " ghiceşti " nişte note muzicale şi să cânţi. Chestii în genu' acesta.