Întrebare recomandată | MaDeclarFan a întrebat:

Pro sau contra gradinilor zoologice?

122 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Sunt pro.

| LivingLouder a răspuns:

Contra

| LetMeHelp a răspuns:

Contra!
Mai bine o rezervatie naturala.

| ellaells a răspuns:

Contra

| kidy00 a răspuns:

Pro happy De ce, oamenii care stau la oras sa nu vada animale? happy

| Dlkee a răspuns:

Pro :p

| Dippa a răspuns:

Contra.

| trance04 a răspuns:

Contra clar, locul acelor animale este in libertate in functie de zona lor geografica, binenteles in rezervatii nu in custi

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Eu unul sunt contra.

| irbis96 a răspuns:

Contra. Libertatea e importanta pentru animale, si as prefera sa le urmaresc in mediul lor natural.(cam ca in safari)

| Galatz a răspuns:

Normal ca pro.

Răspuns utilizator avertizat
| ℓσяєภยş a răspuns:

Pro dar si Contra :
Pro : Tin animalele departe de oameni.
Contra : Animalele nu au libertate.

| lullaby23 a răspuns:

Pro

| deny2013 a răspuns:

PRO!

| Prietenoasa a răspuns:

Sunt si pro si contra contra ca ieu unele animale din mediul lor si pro ca unele animale care nu se pot hrani le ajuta.

| mennenspeed a răspuns:

In opinia mea CONTRA, deoarece sunt unele ZOO unde, animalele din pacate sufera, doar pentru fi vazute de catre oameni.

| ioanaAn a răspuns:

PRO. Atata timp cat animalele sunt ingrijite si au un spatiu suficient in care sa se desfasoare, sa nu semene deloc a captivitate, sa fie cat mai apropiata incaparea de habitatul lor natural.

| ILoveWeekends a răspuns:

Contra,desi marturisesc ca imi place sa merg la zoo, dar sunt constienta ca nu e bine pentru animale

| Cudeea a răspuns:

Contra. Fiecare animal are dreuptul la libertate fara margini happy

| mariaalessandra a răspuns:

PRO,deoarece ajuta la protejarea speciilor si pe noi ne ajuta deoarece putem invata astfel mai multe lucruri despre animale.Multe gradini zoo au spatii foarte adecvate pentru animalute.
Sa ai o zi buna!

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Impotriva! Au si ei vietile propi!

| Darker a răspuns:

Pro

| broxi a răspuns:

Dacă sunt bine amenajate, de ce nu?

| dogslover a răspuns:

Contra. Animalele sunt ca si noi, oamenii. Ti-e ti-ar placea daca cineva te-ar tine intr-un apartament zi de zi, chemand oameni sa te priveasca pe geam?

| MaDeclarFan explică (pentru dogslover):

Nu dragule, si eu sunt contra. Uite ca ma cert aici cu lumea care spune "pro", nici nu imi mai raspund oamenii cand vad ca nu o scot la capat cu mine laughing

| RMG a răspuns:

Pro

| thegeaba a răspuns:

Contra. Din n motive pe care nu le mai enumar...

| mariutza21 a răspuns:

Buna,
Eu cred ca animalele ar trebui lasate in mediul lor, iar cele ranite sau bolnave ar putea fi ingrijite intr-un spatiu cum este gradina zoologica. Deci, chiar daca imi place la gradina zoologica (virgula), cred ca este mai bine pentru animale sa ramana la ele acasa.

| Anonnnnimus a răspuns:

EU as zice si pro si contra.Pro : pentru ca vedem animalele preferate. Contra: pentru ca stau inchise Dar maimult pro big grin