Întrebare recomandată | MaDeclarFan a întrebat:

Pro sau contra gradinilor zoologice?

122 răspunsuri:
| Alexandruui a răspuns:

Pro, deoarece mana omului distruge tot, asa ca in custi sunt mai in siguranta.

| kilio8990 a răspuns:

Contra,chiar daca e frumos sa vezi un animal nemaintalnit in tara.

| AddyTakaBlack a răspuns:

Jumate jumate

| denysuka16 a răspuns:

Pro

| SanduVictor a răspuns:

Pro de ce contra?

| MaDeclarFan explică (pentru SanduVictor):

Ammm...poate deoarece chinuim mii de suflete tinandu-le inchise?

| D3jflv a răspuns:

Contra animale fara libertate asa si sufletele celor din cusca laughing

| xRelax14 a răspuns:

Pro

| Davidde a răspuns:

De acord cu raspunsul lui pietrean, are dreptate...

| NOsay a răspuns:

Contra gradinilor zoologice, dar pro rezervatiilor naturale (pentru ca sunt mai spatioase decat micile custi de la zoo )

| liliforever2012 a răspuns:

Pro

| tudor3435 a răspuns:

Pro

| robertmagiculhp a răspuns:

Contra

| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Pro animalele sunt chinuite la zoo

| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Contra animalele sunt chinuite la zoo

| DyDyy23 a răspuns:

Contra! Voua v-ar placea sa stati inchise in cusca?

| EvelynAnderson88 a răspuns:

Contra 100%!
Animalele au dreptul la viață! Au dreptul să fie libere, nu ținute într-o cușcă în care să le privească și să le fotografieze mii de oameni.

| Mady1308 a răspuns:

Eu sunt de acord si cu pro dar si cu contra
Pro deoarece orice copil are dreptul sa vada diferite animale.
Iar contra deoarece orice animal are dreptul la viata sa in natura, in habitatul lor natural...

| Tequilaaaaaa a răspuns:

Contra! Animalele ar trebui sa fie libere cum suntem si noi, oamenii.

| Nekochan a răspuns:

Pro daca animalele sunt ingrijite bine si au tot ce trebuie, contra daca sunt invers.

| andypop a răspuns:

CONTRA! Daca voi ati fi in locul animalelor? V-ar placea sa stati inchisi intr-o cusca toata viata?

| watapp a răspuns:

Pro

| BadPeople a răspuns:

Pro.

| nicegirl97 a răspuns:

Pro

| Marius_Miklos_1998 a răspuns:

Pro

| Geniusdude a răspuns:

Greu de spus, asa ca am sa aleg prontra.

| andapop123 a răspuns:

Contra. chinuie animalele in custile alea minuscule

| BogdiBOY a răspuns:

Contra! Deoarece saracele animale raman in custile acelea singur destul de neingrijite si nu au dreptul la viata!

| 1Nightwolf1 a răspuns:

Contra!
Animalele trebuie sa fie libere.

| myha27 a răspuns:

Contra. Animalele trebuie se fie libere.