| buzeduulci a întrebat:

PRO sau CONTRA spalaturilor vaginale (interior)?

Am fost la doctor si mi-a zis ca am cervico vaginita si trebuie sa imi administrez ovule poligynax zilnic dupa ce fac spalatura. Stiam ca nu e in regula sa faci spalaturi interioare deoarece distruge flora si sunt sanse foarte mari sa apara noi bacterii/virusi desi unii medici recomanda spalaturi.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Contra,distruge bariera naturala vaginala si duce la infecti, s-a dovedit ca femeile din africa au cancer de col uterin mai redus ca cele care se epileaza sau fac spalaturi vaginale, acele ovule contin chimicale e adevarat

| keepcalm99 a răspuns:

Contra! Poti face tot felul de infectii deoarece iti distrugi flora vaginala.