| tonyc7 a întrebat:

Probabil ati observat si voi ca tot mai multa lume isi face tatuaje. Multi chiar si pe suprafete mari ale corpului. Credeti ca in viitorul apropiat, peste cativa ani, vom ajunge sa-i vedem tatuati pe majoritatea oamenilor?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Observ si eu ca foarte multa lume isi face tatuaje doar ca sa aiba ceva pe ei, adica sunt tatuaje prost facute, vad nume de fosti pe ei, nume in chineza, floricele pe campie sau d-astea deja imi dau seama ca ce au facut ei e de pomana, un tatuaj trebuie sa te reprezinte daca tot il faci, ceva din personalitatea ta, ala numesc eu tatuaj misto si reusit. Nu cred ca majoritatea vor avea tatuaje pentru ca unul ca lumea facut chiar e scump, de ordinul miilor de lei, si eu planuiesc in viitorul apropiat sa-mi tatuez tot bratul, de mult imi doresc, cu siguranta nu voi regreta pentru ca stiu ce vreau.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e in trend să se facă tatuaje temporare cu Jagua (un gel special), ori cu henna.
De exemplu, anul acesta la FITS, exista un stand, pe corso, unde doritorii puteau fi tatuați cu unul dintre desenele afișate in broșura artiștilor plastici. Pentru conturul unei inimioare, scoteai din buzunar cca 45 lei.
Iar cu cât desenul era mai complex, cu atât te costa mai mult.
Am observat că multi preferau să fie tatuați cu diverse specii de șerpi.

| RxTx a răspuns:

Eu ma bucur
Eu am locuit intr-o țară in care li-se acorda Drepturile Omului doar celor fara cicatrici
Si fara tatuaje
Mai ales tatuaje pulsuri șuruburi si alte clipsuri.

Altfel erau considerați animale si beneficiau de mila ca pentru un animal

Nu beneficiau de PREZUMȚIA DE NE VINOVĂȚIE!

se pleca mereu din start cu gândul că sunt periculoși si foarte probabil vechi pușcăriași

Toata lunea din tara aceea credea despre oamenii tăiați ca sunt criminali sau ceva de genul acesta.

| Morbid a răspuns:

Se poate, pe mine nu ma deranjeaza. Arata cat de rebeli si "bad" pot sa fie/ sau macar sa se chinuie sa de a impresia asta.

Răspuns utilizator avertizat