| Aldt75 a întrebat:

Produsele de make up de pe Emag, sunt originale?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pe eMAG sunt mulți parteneri/firme care își pun produsele la vânzare, iar eMAG nu Răspunde de aceste produse, este doar o platforma, atunci când faci comanda ești plasat automat la acea firma care îți trimite coletul.
Era un tip care făcuse un video pe YouTube (un tip cu foarte mulți abonați), cumpărase de pe eMAG 2 parfumuri de 200 euro fiecare, unul era original și unul nu. I-a sunat pe cei de la eMAG și au spus ca ei nu raspund de nimic, apoi cei de la firma respectiva nu au vrut sa recunoască.
Deci se poate imtampla ca o firma sa vândă pe eMAG produse contrafăcute (dar eMAG nu prea permite deci e mai puțin probabil, dar totuși se poate).

| xAndr3i a răspuns:

Tot ce e pe Emag ar trebui să fie, teoretic, original. Totuși, așa cum probabil deja știi, pe Emag există și alte magazine care vând ceea ce Emag doar afișează, bineînțeles ei luând un comision pentru că au promovat produsele respective la ei pe site. Iar ca și răspuns la întrebarea ta, da, toate produsele ar trebui să fie originale. Am luat de foarte multe ori de pe Emag (nu produse de genul), dar oricum la mine nu au existat probleme, chiar dacă am citit și eu că mulți spun că ar fi probleme la livrare și la alte chestii când cumperi de la ei. Personal nu am avut vreodata o problemă cu Emag, și îi consider chiar de încredere.