| ღmarynaღ a întrebat:

Pt cei care sunt fani Naruto!

as vrea sa stiu care e diferenta dintre namikaze minato si yondaime

pentru ca in amintirile lui jiraiya, el a spus ca personajul principal in carte e Naruto (un pers oarecare) iar al 4 hokage a zis ca asa sa-l heme pe fisu` si sotia sa a aprobat si jiraiya l-a intrebat daca "esti sigur MINATO", eu stiam ca yondaime e taso, seamana la fel nu e unu si acelasi daca puteti spuneti-mi vietile fiecaruia, FUNDA!

2 răspunsuri:
| Șosețică a răspuns:

Asa sa iti explic happy
Deci Mintao si Yondaime sunt unul si acelasi...
Vezi tu, fiecare Hokage are un titlu ca sa nu le zica primul', al doilea etc...
Asa deci #1 Hokage---> Shodaime
#2 Hokage---> Nidaime
#3 Hokage---> Sandaime
#4 Hokage---> Yondaime (Minato, tatal lui naruto si elevul lui Jiraya)
#5 Hokage (Tsunade)---> Godaime
#6 Hokage (Danzo)----> Rokudaime
Pe sotie (mama lui naruto) o chema Kushina Uzumaki

| Roxa_9890 a răspuns:

Mda...Minato e yondaime (inseamna,, al patrulea'' )
el a sacrificat viata sa si a Kushinei pentru Konoha, astfel inchinzandu-l pe Kyubi inauntrul lui Naruto.din cate am inteles, Naruto va afla ca Yondaime a fost tatal lui atunci cand Pain va invada Konoha