| Furnicuta000 a întrebat:

Puteți sa ma înjurați, dar eu nu înțeleg de ce romanii stabiliți in alte tari au dreptul sa voteze precum romanii din țara noastră. De ce trebuie sa se instaleze urne in toate orașele lumii când sunt alegeri in România? Sau alte nații fac la fel? De ex lituanienii, polonezii, bulgarii și care mai sunt plecați de acasă tot așa se revolta ca au stat la coada sa voteze in țara in care s-au stabilit pentru țara pe care au parasit-o (indiferent de motiv)?

Răspuns Câştigător
| acerr a răspuns:

Interesant! buna intrebare
sunt multi romani care au renunatat la cetatenia romana, de asemenea nu se vor intoarce in RO niciodata, dar voteaza? nu toti! sau de loc
eu nu am votat niciodata, noi cei plecati de multi ani nu suntem la curent cu stirile din ro, sumar doar
pai cred ca este aiurea, sa fie numar de voturi! vezi? din cauza asta castiga unii pentru ca prostii voteaza alan dalaa

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt Romani, ce importanta are unde sunt, plus ca multi au trimis bani in tara, au ajutat economia tari, vezi si partea buna nu doar drame, parerea mea aia vor schimbe multe, am o speranta ca ei vor aduce schimbarea

| Maia55 a răspuns:

Pentru ca încă sunt romani și au drepturi. Eu cred ca este bine pentru ca în mare parte cei plecați au o mentalitate chiar bună și vor vota în favoarea poporului roman. Îți garantez ca niciun roman plecat în străinătate nu o sa tina cu Dragnea.