| SaveTheNature a întrebat:

V-ati saturat de Romania? Si vreti sa emigrati in alta tara?
Sa va stabiliti in alta tara? Si daca da! De ce? si (in ce tara)?
Imi face placere sa va dau niste detalii(de care personal m-am lovit)-le voi spune pe cele negative, intrucat pe cele pozitive majoritatea le stitihappy.
Va spun ca timp de 7 ani am locuit in 3 tari:
-Anglia(tara vestica)
-Suedia(tara nordica)
-Italia.(tara sudica)
1.Trebuie sa stiti ca nu tot ce va spun prietenii sau neamurile este adevart!
2.Indiferent ce muncesti in afara (tot strain esti) si vei fi mereu privit cu alti ochi.( indiferent cum se comorta ei cu tine) sa stii ca o fac pentru ca sunt educati. Daca ar fi ca cetatenii acestor tari sa voteze ar scoate din tara lor imigrantii in prima secunda.
.

In ANGLIA de ex-Oamenii sufera de obezitate
Mancarea ( este cea mai proasta mancare din lume), si mancarea ambalata, si fructele proaspete sunt produse fortat, si nu au gust, nu au miros,. Mancarea e un dezastru!
Vremea? (ploua mereu) deci imaginati-va o vreme mohorata tot anul( cu mici exceptii).
Nu sunt igienici! macelariile, toaletele, si multe alte locuri inspira doar cuvantul-neigiena!
Nu au nici igiena propriului corp.
Sunt reci, si plictisitorisadtara este plictisitoare) si nu ai ce vizita-decat cladiri foarte urate, fara gust si fara design.
Nu au incredere unul in celalat(fiecare se inchide in propria persoana) si termenul de vecin e doar o metafora( cu greu te vei imprieteni cu vreun vecin).
Se risipesc multi bani, Englezii risipesc foarte multi bani.(pe inutilitai)
Toate cladirile, si lucrurile produse de ei sunt de proasta calitate!
Mint ( caci au format o imagine foarte buna despre ei, folosindu-se de media) si de cateva puncte turistice) au reusti sa falsifice adevarata lor fata.
Chiuvetele au 2 tevi separate( una pentru apa calda, una pentru apa rece) deci ori te speli pe maini cu apa oparita, ori cu apa recewinking cam peste tot unde vei merge in locurile publice.
Toaletele sunt foarte murdare!, iar englezii sunt nepoliticosi( nu ofera locul lor batranilor niciodata) desi scrie pe scaunewinking sa oferi locul batranilor etc.
Medicii te vor trata cu indiferenta( si daca ai bani si daca nu ai)
pentru ca au foarte multi pacienti imigranti.
Spitalele( unele arata bine, in altele cade varul de pe peretiwinking, insa sunt satui de pacienti.Deci sa nu te astepti la vreun pic de caldura din partea celor mai reci oameni din lumewinking
2 Cuvinte magice ce ii caracterizeaza pe englezi ( scank si alcool_ droguri si alcool-deci daca esti un drogat aici e patria ta, oricum altceva nu va mai contawinking ex Amy Winehouse.
Iar femeile nu sunt devotate barbatilor(chiar daca sunt casatorite) schimba partenerii)
Sunt rasisti.

In SUEDIA.
Sodoma si Gomora.Aceasta tara este indicata homosexualilor, femeilor usoare, pedofililor.
Daca esti o persoana credincioasa, aceasta tara nu este pentru tine intrucat 90% sunt atei.De aici si pornografia ce le domina tara.
Femeia ta are tot dreptul sa te insele.Sa plece sambata, sa se intoarca lunea, sa mearga la barbati, Daca o lovesti( vei fi dat afara din propria ta casa(chiar daca ea te inseala, si casa este a ta)
Cersetorii nu au ce cauta aici( suedezii fiind foarte reci nu ofera bani cersetorilor)
In timpul iernii e aproape mereu noapte( aproape 6 luni) ziua are 2 3 4 ore.Si atunci nu se lumineaza total, ci este doar amurg.
Deci pregateste-te pentru o tara intunecata:, luminoasa vara.
Sunt rasisti( mai ales institutiile) tinerii sunt un pic mai deschisi, insa adultii sunt rasisti.
Deci in aceasta tara vei fi in mare parte. singur.
Si statul iti va opri taxe foarte mari din salar.Restul ii vei cheltui pe utilitati( Suedia nu este o tara in care sa salvezi bani) caci vrei nu vrei ii vei consuma.
(acestea sunt lucrurile negative) cele pozitive probabil le stiti.

ITALIA
Tara asa cred ca o stiti cel mai bine
Italienii sunt-afemeiati,( deci majoritatea isi inseala nevestele)
Italienii sun galagiosi
Vad in imigranti(mana de lucru ce trebuie solocitata la maxim) deci trebuie sa rupi oase nu glumawinking Si sefii iti vor fi sefi, patronii iti vor fi sefi, colegii iti vor fi sefi, si iti vor sta mereu in cap.
Deci daca mergi in acesta tara trebuie sa ai nervii tari.Caci italienii sunt peste totlaughing si greu scapi de ei.Sunt pisalogi. Vorbesc mult si tare.Si tu vei fi mereu sub ei.Nicidecum la egalitate cu ei.
Si hei Italia este plina de multi romani needucati(care deja au facut o imagine tarii) deci sa nu va asteptati sa fiti priviti "bine" in Italia.
Cu toate acestea multi romani va vor minti ca in afara este binewinking
In afara de bani( in rest nu vei insemna nimic) vei fi in balonul tau. Un simplu nimeni.Vei avea bani poate.(banii se vor duce pe bunuri cu care te vei amagi singuri ca te...indestuleaza,insa sunt vagi impresii.De ce? Nu contezi si nu vei conta.
Sunt pareri personale( si a unor prieteni cu care am intrat in contact) deci va rog nu jgniti.

Romania- de ce doar sa criticam tara in care ne-am nascut?
Ca si celelalte tar avem si pozitive dar si negative.
Iata ce trebuie sa stii
1. DIN 190 de tari ( de pe planeta)
din punct de vedere al nivelului de trai romania se situeaza in primele 60.Deci 130 sunt in spatele nostru.Deci traiesc mai prost decat romanii.
2.Romania este tara cu cei mai putini obezi(din Europa)
3 Dezradacinarea este unul din cele mai rele lucruri ce i se pot intampla unui om.
4 In Romania tot iti apartine( chiar si cainnii vagabonzi)
5. Femeile noastre stiu sa gateasca( prin tarile enuntate de mine nu prea mai gatesc)
6.Fie ca vrei fie ca nu vrei Romania este tara in care te-ai nascut, tara mama, si va fi mereu tara mama.Si cetatenii in care te vei recunoaste pe tine cel mai mult sunt Romanii.
Romania si-a pus amprenta asupra ta si cei din jurul tau la fel.Asadar Romania este oglinda ta. Emigrand (practic nu vei mai avea oglina) si nu te vei recunoaste in cetatenii celorlalte tari.(poate in Bulgaria putinbig grin
--Si cel mai TARE lucru posibil despre romani( Suntem cea mai fericita natie-si batrani, si copii, si adulti,)
In afara de cele 3 tari am si calatorit in altele.
Nicaieri nu zambesc oamenii mai mult ca la noi.
Romanii au simtul umorului.
Si fac din trec peste necazuri tot zambind, glumind.
Cainii nu sunt o problema, nici manelistii, nici conducerea.
Tarile dezvoltate se confrunta cu probleme mai serioase ca ale noastre.
Romanii sunt mai relaxati decat orice alta natie.
Tara este frumoasa, veche noua, comunista, democrata, colorata,. Vei trai si in Evul Mediu(mergand la tara.Si in modernism daca vre(la mall, in discoteci etc)
Mancarea este buna, si diversificata
Romania are suprafata cu cele mai multe paduri virgine(paduri care au aparut pe cale naturala), vechi frumoase, semn ca la noi s-a taiat cel mai putin facan comparatie cu orice alta tara din Europa. Intradevar ei au taiat( au si plantat)La noi insa nu a fost nevoie, pentru ca spre surprinderea voastra am taiat cel mai putin.
Inca un lucru ce trebuie spus( nu-l iubit pe Baescu, si nici pe Boc). dar oare doar ei conteaza?
Romanii sunt atat de binedispusi fata de alte natii incat (cred ca acesta este capitolul in cu care ne putem lauda cel mai mult)
Va spun ce am vazut eu, nu ce spun statisticile.
Cam atat am avut de spus.
Bineinteles ca tara noastra are o gramada de "rele" dar si bune
TOATE tarile au si rele si bune.
Eu v-am dat exemple din tarile ce se afla in topurile nivelului de trai.Sa nu credeti ca in SUA, Australia sau Canada e altfel,
Fiecare tara are relele ei.
Si nu uita romania este in primele 60 de tari din 190.Nu ultima si mereu ultima, asa cum se spune mereu pe la televizor.
Ceea ce vreau sa spun eu este ca fiecare tara are defectele ei(nu exista o tara perfecta)Si multe tari satau mult mai prost ca noihappy
Multumesc pentru timpul acordat:

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Interesante constatări.

Mi-aţi amintit de o postare peste care am dat ieri:
http://www.TPU.ro/conversatii/http-9gag-com-gag-1171364-romania/
Comentariile merită toţi banii.
Se pare că nu suntem singurii suciţi de pe planetă. :))

| SaveTheNature explică (pentru NOname):

Aha.
In fine nu vreau sa ridic Romania in slavi.
Insa vreau sa spun clar si raspicat ca tot ce intalnesti in Romania intalnesti si in alte tari.
Mai ales oameni cu comportament de manelisti.

| Sp3ciaL0pS a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ma Romania e o tara extreme de fumoasa cu peisaje frumoase, asta gasest I peste tot in lume nu doar in Romania nuiasa.Si e adevarat gasesti oameni cu compotament de manelist foarte mult deci si si tu dreptate si cel care a pus intrebarea chiar daca nu ewinking

| FucktheSystem a răspuns:

Măi, am călătorit o grămadă și în Europa și în Africa și în Asia, dar pot să zic că din punct de vedere al naturii România e una dintre cele mai frumoase țări, din punct de vedere istoric e acceptabilă dar păcat că este locuită. Eu nu aș vrea neapărat să plec din România ci doar aș vrea să nu stau într-un oraș din România ci într-un loc mai retras, pentru că orașele sunt ORIBILE, amprenta comunistă e evidentă, mai ales în arhitectură, cea ce pe mine mă scârbește, să nu mai vorbesc de oamenii care locuiesc aici, sunt groaznici, lipsiți de bun simț.
Nu știu unde vezi Români fericiți, că mereu când merg pe stradă, dar mereu, observ că-s triști, foarte triști. Simțul umorului poate-l au, că sunt buni decât să facă haz de necaz decât să încerce să schimbe ceva. Cânii nu sunt neapărat o problemă, cel puțin nu pentru mine dar mulți oameni sunt mușcați, maneliștii sunt cretini și nesimțiți, cred că m-am săturat să se fluiere după mine și să se facă tot felul de comentarii, majoritatea din partea cocalarilor, iar conducerea, conducerea e varză, de fapt majoritatea conducătorilor sunt așa, în toate țările, vor ca ei să o ducă bine și de restul-i doare-n cot. Țara e frumoasă, dar pareta comunistă este groaznică, blocurile sub formă de cutii de carton care la prima ploaie se fac gri din albe nu sunt tocmai pe gustul meu, cât despre pesiajul de la țară, aici ai dreptate, e minunat. Mâncarea este bună oriunde dacă știi ce să alegi, în România nu mi se pare așa de specială comparată cu cea din alte țări, mai ales cele cu ieșire la Marea Mediterană care să fim serioși, fac minuni cu peștele.
Românii nu sunt bine dispuși, mereu se vaită, dar mereu, din aproape orice, cam de 3 ori pe an sunt fericiți, de Crăciun, Paște și Revelion, poate și dacă mai pleacă în vacanță, în rest mereu își plâng de milă, de la copii până la bătrâni.
Cât despre țările de care ai relatat tu ce zici mi se pare o mare înflorire, ce-i drept în Suedia n-am fost și nu pot să-mi dau cu părerea.
În Anglia mie mâncarea mi s-a părut genială, mai alesa cașcavalul ăla portocaliu, care nu-mi amintesc cum se numește și chiftelele din carne de porc...și să nu uităm peștele, fish&chips, mie îmi place vremea închisă, iar dacă Englezii nu-s igenici însemană că n-ai fost în toaletele publice din România, pe lângă 2 straturi de vomă ( pentru care plătești 1 leu să le vezi) mai dai și de gunoaie, un maldăr de șervețele folosite aruncate pe lângă și alte „surprize", încrederea e o prostie, în zilele noastre nu poți să ai încredere în nimeni, sau decât în puțini oameni, nu mi se pare normal să ai încredere în vecin doar pe motivul că îți este vecin, încrederea se dobândește, să ai încredere în oricine ( cum de multe ori românii au) mi se pare prostie pură. Dacă au bani să cheltuiască e ok, românii cheltuiesc și ei extrem de mult lucruri inutile, doar că o fac din bani împrumutați și după se vaită că sunt dați afară din casă că n-au bani să înapoieze băncii, partea cu robinetele n-am observat-o dar fie, e nasoală, medicii în România nu dau doi bani pe tine oricum, iar dacă intrii în spital de întorci cu 10 boli în plus, nu cred că în Anglia e mai rău, deși n-am ajuns prin spitalele de acolo și să fim serioși, nu sunt în Anglia mai mulți drogați ca în România unde se fumează ednobotanice la fiecare colț de bloc.
Suedia din ce zici tu mi se pare paradisul, cerșetorii după mine n-au ce căuta nicăieri, am o scârbă totală față de ei, mai ales dacă sunt apți de muncă sau dacă își trimit puradeii la cerșit, din partea mea cei care fac asta merită să moară, femeia are și în România dreptul să te înșele și nu mi se pare ok să o bați oricum, vezi că te înșeală, o părăsești nu o bați, mie asta mi se pare un smen că este o țară foarte civilizată.
Italia, Italia mi se pare una dintre cele mai OK țări, chiar dacă oamenii sunt gălăgioși și gesticulează mult asta o face specială, cât despre românii care merg acolo te anunț că sunt tratați foarte bine, ura italienilor față de români e doar un zvon, am avut o vilă în Veneția deci la fel de bine puteau oamenii să creadă că ne-am mutat acolo dar vecinii mereu ne salutau chiar dacă vedeau că vorbeam română, și peste tot au fost prietenoși italienii chiar dacă ne auzeu vorbind română. Ei au ceva cu țiganii, și îi înțeleg 100%, am văzut o șcenă în Florența când o țigancă aproape că i-a luat unui trusit mâncarea din mână, se așeza lângă el, nu-l lăsa să mănânce, îi arăta poze cu puradeii îi spunea că nu are ce mânca până i-a dat ăla mâncarea, mi se pare logic să urăști peroanele care-ți distrug turismul, dar cu românii n-au chiar nimic.

Deci după mine fiecare țară are ceva special, nu suport nici naționaliștii care zic că în România este mult mai bine ca în orice țară, nici cei care doar se plângă că e groznic în România și că restul țărilor sunt minunate.

Oricum, dacă m-aș muta din România probabil aș merge în Spania și mai exact în Barcelona. De ce? Acolo este un oraș în care poți să vezi orice, am văzut tot felul de oameni, de la punkiști la tineri cu dreaduri, orice găsești acolo și nimeni nu se uită strâmb după tine, li se pare normal și chiar dacă nu li se pare nu îți zic nimic, în schimb în românia când avema părul verde auzeam tot felul de comentarii, străini îmi râdeau în față și alte tâmpenii. În Barcelona viața e pe plajă și eu iubesc marea, majoritatea tinerilor se duc acolo pe seară, cântă la chitară, fac focuri de tabără... cum era în Vamă până se se distrugă de tot. Barcelona e un oraș în care merită să trăiești, acolo rămâi mereu tânăr.

| Gizăz a răspuns:

Ești prost de dai în cratere. Punct. Ești atât de prost încât nici nu am să argumentez de ce te numesc așa, întrebarea ta fiind suficientă. Mulțumesc! Am râs copios.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecea a răspuns:

Eu locuiesc in Spania de 2 ani.Nu stiu daca este ceea ce imi doresc eu,in principiu in place,insa oamenii sunt rasisti.

Cat despre ceea ce ai spus de Romania,ai aberat mult.
Aici unde sunt eu, toti se drogheaza, inclusiv eu.Nu o fac in exces, insa ocazional le mai trag.
Mancare buna in Romania? Sa fim seriosi, mancam cel mai nesanatos din lume.Sunca afumata, carne la borcan si uleiuri in prostie.
Nu avem obezitate? Aiurea, sunt o gramada.Aici in Spania din 100 de persoane vezi o persoana cu gradul 1 de obezitate.Gradul 2sau 3 foarte rar.Aici lumea face sport zilnic la orice varsta,e ceva normal cum e ceva normal la noi mancatul.
Romanii sunt bine dispusi? Oare? Eu ii vad tot timpul injurand si blestemand, cred ca asta este un semn de prietenie dar nu l-am perceput eu.
Daca spui tu "Mancarea este buna, si diversificata" te sfatuiesc sa mergi in China.Eu am avut ocazia sa iau masa cu niste chinezi si am fost uimit cate feluri de mancaruri au la masa si in special cate legume, peste, fructe de mare.
"Romanii au simtul umorului"?
Nu cred.Eu ii vad tot mai sobrii,evitand orice discutie cu oricine.
Spre exemplu aici in Spania,eu ma distrez mult cu persoanele in varsta, ei chiar au simtul umorului, rad cu tine si glumesc.
La noi mai rar intalnesti un om de 70 de ani care sa faca o gluma buna cu cineva mai tanar.

Sincer sa fiu, desi este destul de greu unde sunt, nu m-as intoarce momentan in Romania.M-am saturat sa muncesc intre 12 si18 ore pe zi pentru 9 milioane pe luna. Dadeam pe tigari 4 milioane, mai ramaneam cu 5, nu e chiar asa usor sa iti platesti telefon,internet,gaz,curent, cablu, mancare si toate celalalte cu 5 milioane.
Sper ca intr-o buna zi sa am posibilitatea sa ajung in America,acolo cred ca vreau sa traiesc.
Sau chiar China, mi se pare fascinanta.
In Romania o sa stau doar daca o sa fiu nevoit. Daca nu, eu nu am ce cauta acolo.Nu este tara mea,nu ma regasesc acolo,nu este locul meu,nu imi place nimic la ea,nici macar acele paduri virgine nu mi se par interesante,nici oamenii, nici nimic. Locul meu nu este acolo, m-am saturat de Eminescu si de traditile noastre de 2 bani,inmormantari,biserici,slujbe,superstii. Urasc soferii romani, care se dau jos sa te ia la bataie ca ai gresit ceva. Urasc tot, nu iubesc nimic de acolo.

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru Ecea):

De acord cu tine man. Mare dreptate!

| executtemepenet a răspuns:

Animal Planet Prezinta: NaturalProNatura
Fiind o coproductie, intrucat cele doua emisfere formeaza cel putin doua personalitati, miniseria aceasta plina de stufosenii amuzante va dura cel putin pana la sfarsitul anului 2012, moment cunoscut de catre toti, timpul in care se va prabusi cerul peste noi.
Concluzii trase din mirobolanta descriere generalista utopica:
-Femeile sunt usoare! lucru bun de stiut pentru violatori.
-Ateii sunt porno iar daca preotii pedofili ai Vaticanului sunt mesagerii lui Dumnezeu, nici nu vreau sa ascult cuvantul Lui.
-Cersetoria se face doar in tarile calde unde oamenii sunt mai calzi.
-in Romania nu se fac defrisari masive, aici se tund dealurile de pletele lemnoase.
"Nicaieri nu zambesc oamenii mai mult ca la noi." Tu chiar nu te intrebi de ce iti zambesc?
Care "multumesc"? imi esti dator cu doua sau trei minute irosite, plus ca a trebuit sa ma loghez pe alt cont ca sa-ti pot raspunde.

| SaveTheNature explică (pentru executtemepenet):

Nu trebuia sa te obosesti sa raspunzilaughing) out!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot vrei ba, pana la urma urmei? Cum mama dracului a ajuns Anglia "tara vestica"? Ba, am vazut Europa asta (am trait prin ea), cum n-ai s-o vezi tu chiar daca ai mai trai 139 de vieti.
Sunt patriot, si imi iubesc tara si neamul. Dar nu-mi insira tampenii despre standarde de civilizatie, ca-mi strici seara!

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Ce am spus eu si ce ai inteles tulaughing.
Doamne mare e gratina ta.
Mai citeste odata te rog.
In primul rand intrebarea era adresata celor ce critica Romania! si o hulesc in ultimul hal.Si mai ales celor care spun ca Romania este cea mai "proasta tara". Facand comparatie cu "cat de bine se traieste in occident"
Standarde de civilizatie.Eu nu hulesc oamenii nici dupa etnie si nici dupa apartenenta muzicala!
Te rog sa mai citesti odata intrebarea ca nu ai pricepu rostul ei.
PA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

In primul rand, mie sa mi te adresezi cu "dumneavoastra"! Ca n-ai nici stiinta si nici experienta mea de viata. Ca sa nu mai vorbesc de varsta...
In al doilea rand, felul in care ai postat nu lasa loc decat de aceasta interpretare:
tara noastra este de rahat, lumea din ea este de rahat, totul este second-hand, habar n-avem pe ce lume traim, sa invatam cum sa traim ca in Occident, bla-bla-bla.
Tara noastra este aproape plina de abjecti, inculti, needucati, hoti, marsavi, curve ieftine, criminali, cretini, mame denaturate, vanzatori de neam si tara pentru doi lei, idioti care cred ca biserica lui iisus inseamna cladirea aia infecta unde merg sa barfeasca, etc.
Amice, reformuleaza postarea!
Definitia Romaniei o dau chiar cei ce traiesc in ea! Mi-e tare drag de tara asta a mea, dar ii plang de mila, ca n-am puterea sa indrept lucrurile dupa voia mea, dupa ceea ce este drept.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Domnule holiud.Vad ca aveti o perere foarte buna despre "Dumneavoastra".
1. Daca ai fi calatorit prin lume ai fi stiut ca : citez:"abjecti, inculti, needucati, hoti, marsavi, curve ieftine, criminali, cretini, mame denaturate, " gasesti din plin in ORICE colt de lume mergiwinking
Si la un nivel mai profund(criminali,femei ce avorteaza, drogati, oameni ce se inghesuiesc la promotii). si de ex raperii din Anglia sun identici cu manelistii nostri la comportament.
2.Din raspunsurile pe care le dai,nu neaparat mie, dar pe unde ai mai postat tu, se vede clar ca esti frustrat si complexat de propria persoana( nu stiu de ce-e treaba ta).
Si Domnule Holiud. Am 26 de ani.Am terminat facultatea de chimie,si cea de horticulturawinking Si acum lucrez ca inginer in constructii in Anglia.(Setting out engineer)(si mi-a fost usor pentru ca nu a trebuit sa mai termin facultatea) am facut niste cursuri am dat un test si gatawinking
Vin cu placere de fiecare data in Romania, si ma bucur de vacantele mele lungi, pe care le petrec doar si doar in Romania.
Bineinteles ca financiar Romania sta mai prost decat alte tari.Insa emotional vorbind imi iubesc tara cu toate relele si bunele.
Si curand ma voi intoarce cu toate cunostintele acumulate( si banii adunati) sa pun osul la tarisoara mea:angry le-am luat banii strainilor,caci ei au furat si au ucis si au colonizat destul in trecut)
Te anunt pe aceasta cale ca in viata am dat si cu lopata, si cu mopul, si am muncit si la cules de visine.Si studentie, si functie.
Si tot pe acesta cale ca nici scena nu am ocolito.Muzica este o pasiune a mea si un talent cu ajutorul; caruia am devenit si mai sigur pe mine si pe calitatile mele.Am fost invitat la antena 2.Si am avut si cateva concerte" si muzica este doar un hobby"
Nici nu stii cata placere imi face sa ma laud in fata celor ca tine domnule holiud.
Am o sotie superba, si asteptam si un copil in martiehappy
Nu dai dovada nici de experienta, nici de varsta nici de stiinta.Sincer!
Si te-as putea jigni mai mult mai subtil si mai ales mai TAIOS. dar mi-e mila de tine Sincer!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Sa nu-ti fie mila de mine! Esti emblematic pentru majoritatea oamenilor din Romania. Eu am sa te ard, ori de cate ori o dai prost, cum ai facut-o cu postarea ta.
P.P. Sotia ta este superba, asta am aflat-o inaintea tawinking

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Fii mai original.Glumele astea le faceam in liceuwinking.Te-ai intrebat cine iti e tata?smugsmug

| Wordofthat999999 a răspuns:

Tu chiar esti un rata. Cum sa spui ca " femeile nu sunt devotate barbatilor" da stai putin unde te crezi aici? Te crezi Mohamed? Te-ai uitat prea mult la serialul Suleyman magnificul? Pentru tine e normal sa dai intr-o femeie? Si tot ce ai scris parca zici ca ai luat DRAGNEAVIRUSULMAGNIFIC. Taci in pnm de ratat ce esti.

| mickeye a răspuns:

România e o țară minunată.din păcate, majoritatea românilor sunt atât de proști, încât au senzația că în străinătate curge lapte și miere și e mai bine ca aici. Pupați-i în fund pe străini, ce să vă fac?

| veriana a răspuns:

Ai perfecta dreptate...cel putin in privinta Angliei, am stat putin acolo dar nu m-as mai intoarce niciodata. Nu vreau sa supar pe nimeni...dar ma bucur ca traiesc in Romania!