| anonim_4396 a întrebat:

Radu Banciu sau Mircea Badea? happy

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Radu Banciu e un prezentator TV cult, cu un discurs bine tintit asupra clasei politice corupte si a non-valorilor din showbiz-ul romanesc. Ascult cu amuzament unele dintre emisiunile lui.
Insa, nu-mi place ca este PRO eutanasiere caini comunitari.
Mircea Badea imi pare un farseor, un prezentator TV fara substanta, ce vrea sa faca pe ''mascariciul'' si nu ii vine bine deloc. Plus ca e platit de un om corrupt, condamnat definitive la 10 ani de inchisoare, Dan Voiculescu.
Deci, dintre cei doi, aleg, in mod clar, Radu Banciu.

| AFR81 a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Va respect parerea, insa acest om pe nume Radu Banciu a atacat-o pe Simona Halep. Nu s-a multumit sa o critice strict din punct de vedere sportiv, ba chiar a insultat-o in repetate randuri. Colac peste pupaza, acum ca jucatoarea noastra trece printr-o perioada grea, a aparut el, Nostradamus al zilelor noastre, arogant cum e de obicei, spunand in emisiuni ca a prevestit aceasta cadere a ei si insultand-o si criticand-o nefondat din nou. Cu alte cuvinte, da intr-un om atunci cand e la pamant. Unde e caracterul? O fi si Simona Halep o non-valoare? O merita sa fie criticata in asa hal? Mircea Badea, cel putin, si-a tinut gura. Nu l-am vazut sa se implice in sport decat in doua randuri. O data la finala Campionatului Mondial si a doua oara la meciul dintre Mayweather si Pacquiao. Se multumeste sa se razboiasca cu anumiti jurnalisti si politicieni, iar pentru asta il respect mai mult decat pe Banciu.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru AFR81):

Sigur ca dvs aveti dreptate si ca sunt prima care voi condamna astfel de atacuri la persoana si jigniri adresate unei sportive valoroase, dar mai ales unei femei aflate in suferinta...

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Te salut! Radu Banciu e enervant cand vrea sa para arogant,dar cand colo e un nimeni. Nu a fost deloc ok cand s-a luat de anumite aspecte infatisate de Halep. Chiar daca nu prea il suporta mai nimeni,dar da-mi voie sa-ti spun ca, are dreptate in ceea ce priveste aspectul sportiv al romancei. Multi o ridica in slavi,dar ea nu a realizat mai nimic,are mai multe accidentari si abandonari. Cu lasitatea nu rezolva nimic. La cati bani are,poate o perioada sa stea pe tusa si sa se trateze,dar ea joaca "accidentata", ma rog,sunt interesele pariorilor la mijloc. Cine crede ca tenisul e curat,chiar e inselat! Cu asta sunt de acord,dar s-o critice fizic, e de cea mai joasa speta. Oricum am da-o, Halep are bani pe munca ei, e talentata, dar daca ar arata seriozitate si concentrare 100%, ar putea castiga un GS!

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce pot sa zic, sunt unele mici aspecte cu care nu sunt perfect de acord cu tine, insa, in rest, ai perfecta dreptate.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Până acum 5 minute, când l-am google-it, nu ştiam cine e Banciu, dar mă îndoiesc că e mai imbecil şi ridicol decât M. Badea.

Sau făceai propuneri pentru "Maimuţoiul anului"?

| sabin89 a răspuns (pentru NOname):

Buna asta cu "maimutoiul anului". De Banciu mi-a placut doar cum a demolat "legea defaimarii" a lui Dragnea. Si, daca e sa fac comparatie intre cei doi, tot mai maimutoi e Badea.
Apropo, cine mai e mare boss acum la b1 tv, stii cumva? ca n-am reusit sa-mi dau seama. Sebastian Ghita?

| NOname a răspuns (pentru sabin89):

Habar n-am.

| AFR81 a răspuns:

Mircea Badea cu siguranta. Radu Banciu e un nimeni. E genul de om idiot, arogant, care pretinde ca le stie pe toate. Un fel de Cristian Tudor Popescu. M-am uitat de cateva ori la emisiunile lui, iar pe langa faptul ca nu are haz absolut deloc, mai foloseste si cuvinte vulgare.

| sabin89 a răspuns (pentru AFR81):

Cum "Radu Banciu e un nimeni"? Stie franceza happy Pe de alta parte, si Camelia are dreptate ca Badea face pe mascariciul.

| Kaℓi a răspuns:

Niciunul.
Banciu facea un tandem placut cu Naum, cand comentau impreuna Le Tour. E cult, are memorie buna si simt critic, insa isi pierde controlul si exagereaza, a facut multe gafe impardonabile.
Badea era simpatic intr-o vreme in felul lui, dar s-a acrit, e prea indoctrinat si isteric. Unui barbat ii sta rau asa ceva. La ora actuala, cred ca se integreaza perfect in trupa de ciocli de la Antena 3.

| sabin89 a răspuns (pentru Kaℓi):

Se vede ca il stii pe Banciu nu doar de acum 5 minute happy L-ai caracterizat bine. E cult si mai are si alte calitati, dar, intr-adevar isi pierde controlul de multe ori.
Despre Badea... daca as fi copilul lui, mi-ar fi rusine sa-mi vad tatal cum se scalambaie in fata lumii. Chiar nu stiu daca are copii.

| OnuOnulică a răspuns:

Mircea Badea pentru că are mai mult haz.

| Drimmero a răspuns:

Ce mi-e Banciu, ce mi-e Badea, 2 mascarici fara pic de haz, Vadim le dadea clasa!

| Fatamuntilor a răspuns:

Niciunul!
Amandoi sunt la fel de aroganti, plictisitori si misogini!
Amadoi folosesc un limbaj,, de cartier'' Ma mir ca se sesizeaza CNA ul!
Doi maimutoi, ca ma exprim cat se poate de elegant!

| Doub a răspuns:

Mircea Badea ♥♥♥

*un cântec vesel să cântăm*

| aXy99 a răspuns:

Niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iete bă sabin, ai răspunsuri mai multe aici decât la Știință și Filosofie. Ce nașpa e TePeU!

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, acolo se gandeste, ce crezi tu? Oamenii nu se reped asa...sa dea raspunsuri pripite. Mai iau si un creion si o hartie, mai incearca, mai calculeaza happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt 2 categorii de fani Badea:
a) oligofrenii care râd la glumele lui și îl cred inteligent
b) ăia care se uită la Badea doar ca să râdă de el! laughing

Iar Banciu e cum bine a zis cineva înainte, un fel de CTP.

În fine, nu apreciez pe vreunul din ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-au venit,fara sa vreau,versurile acestea in minte(imi plac scrisorile, ce sa fac...):"Unde esti tu, Tepeş doamne, ca punand mana pe ei, sa-i imparti in doua cete:in ce sunt si in ce vrei!"

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Nu-mi place de niciunul. Daca totusi ar trebui sa aleg, zic ca Banciu e un pic mai bun.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Mie imi place Dragos Patraru de la Starea natiei

| Dugalle a răspuns:

Mircea Badea dar trebuie sa ai un filtru mintal bun. Nu crede tot ce spune el.

| asperger a răspuns:

Banciu pentru ca badea e un i***t

| Mihai_Nicolescu_1996 a răspuns:

Stan sau Bran?