| Eron a întrebat:

Raspundeti-mi la urmatoarea intrebare, va rog:ce se intampla cu un om care moare? Traieste intr-o alta viata? Dati-mi un raspun repede, va rog.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vrei un raspuns repede? De ce te grabesti sa prinzi trenul cu destinatia RailaughingCand ajungi acolo sa ne trimiti si noua un mail cu poze sa cascam si noi gurahee heeO sa intri in istoriehee heeGarantat

| BUBULINA a răspuns:

Fiecare religie crede altceva
mai bine intreaba un pastor/preot
este cea mai indicata persoana sa iti spuna
adventisti cred altceva
penticostali altceva...
si asa mai departe
noi poate te bagam in ceata cu explicatiile noastre

| BUBULINA a răspuns:

Esti adventist?
asta cred adventisti happy

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@eron nimeni nu s-a intors inapoi ca sa ne spuna ce se intampla... da intr-adevar se zice ca va fi judecat la Portile Raiului... dar nimeni nu poate dovedii asta cu certitudine. insa iti pot spune ce se intampla dupa ce moare un om: lasa in urma lui multa suferinta si durere...si asta este cel mai dureros. Sfatul meu este sa uiti de aceste "curiozitati" si sa te bucurii de viata fara a te mai gandii la ce "ca fi dupa..." cu toti vom murii. iar atunci cand totul se va sfarsi pentru noi...nu ne vom mai intoarce inapoi...si vom putea vedea si ce este dincolo de moarte.
ai grija de tine! o seara placuta

| Gregory a răspuns:

Salut! Citeste cu atentie acest articol si te vei lamuri cu siguranta:
http://www.crestinortodox.ro/carte-932-82642-viata-dupa-moarte-16
Numai bine:)

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Exista multe banuieli ca sa le zic asa. nu avem de unde sa stim cu adevarat ceea ce se intampla cu sufletul unui om care moare. doar ca sufletul sau ajunge in rai sau in iad. se spune ca atunci cand esti judecat si se decide daca vei ajune in cer sau sub pamant te afli in fata tuturor oamenilor si acolo sunt prezentate toate pacatele tale de fata cu toti(nu ca la spovedanie in fata preotului cand le spui tu). stiu ca atunci cand sufletul unei perosane care moare si ajunge in rai isi recapata trupul pe care l-a avut cand traia si nu are nici un defect(ma refer ca nu e orb, are corpul intreg...la asta ma refer big grin )si isi traieste,, o alta viata'' care este plina de fericire si lumina. am citit ca acea,, viata'' tine doar o zi (adica nu exista noapte)iar cei din iad traiesc chinuiti, in intuneric...

| Eron explică:

Vad ca toti mi-ati raspuns ca este judecat pentru ceea ce a facut in timpul vietii.Se pare ca nimeni nu a citit Biblia, pentru ca acolo spune clar ca omul este intr-o stare de inconstienta si nu este judecat de nimeni. Judecat va fi atunci cand Isus va reveni si atunci fiecare isi va primi rasplata.Rasplata nu se primeste in dupa moarte. Daca ar fi asa ce rost ar mai avea revenirea lui Isus?

| Eron explică:

Bubu-lina
Da, sunt adevntist. Dar oricine care crede ca Biblia este adevarat ar trebui sa creada si acest lucru.Si acesta este adevarul, fie ca tu crezi, fie ca nu. Tu crezi ca Biblie contine adevarul in procent de 100%?

| demonel a răspuns:

Este judecat la poarta raiului de catre Sf.petru