| andreeutzsa a întrebat:

Razbunarea necesara sau nu?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU! Se zice ca razbunarea e arma prostului! Si mai este o vorba care zice: Nu te pune cu prostul, ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta.
Bafta!

| DeeDee28 a răspuns:

Depinde de situatie, dar mai bine nu. Indiferenta doare mai tare.

| ozulll a răspuns:

Nu e necesara. Dar e a dracului de placuta. Nu e vorba sa castigi tu, cat e vorba sa il faci pe celalalt sa piarda.

| Georgiana21 a răspuns:

Francis Bacon : "Razbunandu-te, te faci egal adversarului. Iertandu-l, te arati superior lui! "

De aici se intelege totul.

| Laszlo_5610 a răspuns:

Stii vorba aia...,, Apa nu sta pe munti, nici razbuncarea intr'o inima rea". deci nu cred ca este necesara in oricare situatie!