| anabelisa a întrebat:

Recent am vizitat lagarul de exterminare Auschwitz-Birkenau, iar ceea ce am vazut m-a ingrozit de-a dreptul.
Cei care ati fost si voi in aceste locuri cu ce sentimente ati ramas?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Nu am fost inca, dar as vrea, cred ca toata lumea ar trebui sa mearga acolo sa vada locul grozaviilor ca sa inteleaga ce se poate intampla din cauza urei, rautati, nebuniei a unor oameni care pot decide soarta a milioanelor oameni nevinovati.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe mine m-au ingrozit doar din ce am vazut pe net sau la tv.Nu as vrea sa ajung pe acolo.

| mona a răspuns:

Eu nu am fost in acele locuri, am vzut doar in filme documentare s m a ingrozit de a binelea, nici nu vreau sa imi inchipui ce reactie voi avea sa vizitez locurile cu pricina