| troleibuz a întrebat:

Regretati profilul ales la liceu?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu a fost ales, l-am nimerit.
Mi-ar fi folosit un profil din domeniul meu, dar nu am vrut anturajul de "grup scolar", acolo se aduna toti taranii. Am facut un liceu bun, la un profil usor, si m-am dus spre meserie dupa liceu. Nu am pierdut nimic, colegii de meserie care au facut licee de profil, sunt niste terminati fara pregatire.

| Celcestietot a răspuns:

Da si nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...îmi pare rău că nu m-am îndreptat spre ceva uman, mi s-ar fi potrivit mai bine. Oricum, am terminat în 2018...regretele nu își mai au rostul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și da si nu. Am fost la Științele Naturii dar mi-ar fi plăcut să fi fost la Filologie dar nu aveam media de admitere corespunzătoare. Imi place lb.româna, mai ales literatura limbii române și engleza.

| Andrei200202 a răspuns:

Să zic că da, totuși am intalnit persoane cu caracter in clasă, cât si unii profesori așa că nu mă plâng. La examen am avut rezultate slabe așa că am discutat cu un prieten să intrăm amândoi la același liceu. Nu știam nimic de profil, din ce o să dau bacul și etc. Am fost să completăm listele la școală, să punem liceele în ordine iar amicul meu, pe ultima suta de metri, pe loc s-a gândit să pună alt liceu. Așa că am rămas cu buza umflată, am intrat la liceu singurlaughing Anii au trecut, am intrat clasa a 12-a, o să trebuiască să dau bacul din matematică, fizică si română. Doar la română până acum am citit toate romanele, nuvelele, basmele, comediile, poeziile etc pentru bac însă cu matematica stau foarte slab, la fizica nici nu mai zic. Dacă ar fi să dau timpul aș fi intrat pe filologie pentru că îmi place istoria, logica din ce am înțeles e ușoară iar cu română mă descurc. Oricum, dintr-a 11 a am început să recuperez cat de cat materia la matematică, anul ăsta o să incep să fac pregătiri, atat pentru fizica cât si pentru matematică. Dacă citește cineva mesajul asta si e indecis la ce liceu să intre parerea mea e să nu se lase influențat de părinți, prieteni, cunoștințe sau vorbe. Intră la un liceu care ți se pare tie potrivit, unde ai materii la care îți face plăcere să înveți și crezi că te vor ajuta și mai departe, asta în cazul in care te gândești că vrei să intrii și la facultate.

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu il regret, am fost filologie si la cat de putoare sunt, un profil real m-ar fi facut sa ma las de liceu laughing
Oricum n-aveam nicio perspectiva in viata, nu era profilul de vina, era mentalitatea mea de copil.
Du-te la profilul unde stii ca te descurci la marea majoritate a materiilor, nu te duce undeva de gura lumii, ca tu induri 4 ani de liceu