| anonim_4396 a întrebat:

Rockerii avem pe aici?

31 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sunt destui

| T0T a răspuns:

Nu. Dintr-o comunitate atât de vastă sigur nimeni nu ascultă rock. Altă întrebare deșteaptă. Uite un Nicu Paleru, răsplată:

https://www.youtube.com/watch?v=k_JGFe8uTU4

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Am vrut să văd cine îmi raspunde

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha.

| Mayhem666 a răspuns:

Prezent.

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce rocker esti tu, ma?
Hai ca ma faci sa rad.
laughing

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Pune-te si in muzici mai extreme, domnisoara(cred?), ca poate faci tranzitia de la eticheta de rocker rebel la unul si mai rebel.
https://www.youtube.com/watch?v=dojZdgCGYW8

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Scuze,animnelover,al doilea raspuns nu era pentru tine ci era pentru autorul intrebarii.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Rocker, in sens ca ascult rock. laughing
Scuze daca am dat alt inteles cand am spus "Prezent" laughing

| anonim_4396 explică (pentru Deaad):

Vezi ca am hemofobie laughing, de unde stii ce ascult? De unde stii ca ascult rock?

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Ca rocker trebuie sa ai vreo atitudine anume si tipare sau cum?

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a soptit o broasca.

| anonim_4396 explică (pentru Deaad):

Prefer să rămân în stadiul meu dar îmi place melodia, e faină

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Am fost sarcastic.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Eu te intrebam cat se poate de serios.

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Nu suport tiparul și eticheta de rocker.
E doar muzica si nu suport oamenii care se lauda ca asculta genul asta de muzica si își pun eticheta de "rebel" apoi după ani si ani spun ca a fost doar o perioada "rockul".
Plus ca muzica asta e mult mult mai mult.
Exprima atâtea chestii cum alte genuri nu o fac si ni se face greata când cineva asculta superficial ca sa se dea "rebel".
Asta am vrut sa exprim sarcasm.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Eu prin rocker inteleg, sau din ce am vazut pana acum, parul lung, geci de piele pe o motocicleta luxoasa, cizme de piele si cu ochelari de soare negri care merge zilnic prin pub-uri si cu chitara pe spate,, nu este ceva oficial, e doar prima imagine ce-mi vine in minte.

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

E doar o imagine.
Si mie îmi place imaginea aia.
Eu vorbesc despre cum gândește omul care asculta rock/metal.

Eu nu mi-am lăsat niciodată plete dar vreau pentru ca se vede mai șmecher când fac headbang la concerte.
N-am nimic cu imaginea asta.
Cunosc multi oameni metaliști de la concerte care sunt open-minded si nu înjura celelalte genuri de muzica demne de apreciat cum e muzica clasica sau rap-ul, jazz-ul etc.cum fac adolescenții libidinosi etilisti sau poserii.
Muzica demna de scuipat e aia care n-are mesaj si sentiment, ci e făcută doar pentru bani.
Cum sunt de asemenea multe trupe rock handicapate după care adolescenții sunt înnebuniți cum e black veil brides, linkin parca si alte căcaturi de astea inexpresive.

| anonim_4396 explică (pentru Deaad):

Bine spus

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Bine ca n-am absolut nicio treaba cu genul asta muzical, nu am de ce sa ma complic.
Mi te imaginez cum dai din cap pe ritmul muzicii,, bwhahahahaha

| Dismally a răspuns:

Da, avem.

| justanotheruser99 a răspuns:

Mda. Avem.

| syd a răspuns:

Aici este rockerii, se stie

| Felissa13Eden a răspuns:

Avem, avem smug

| OnePiece a răspuns:

Prezent.

| Desireღ a răspuns:

Avem rockeri, nu rockarii
nu mă puteam abținee

| anonim_4396 explică (pentru Desireღ):

Da stiu ca am gresit, acum am observat si eu laughing nu stiu daca pot sa modific

| georgianasiiulia a răspuns:

Prefer muzica populara happy happy

| anonim_4396 explică (pentru georgianasiiulia):

Okey, e bine de ştiut

| Dededededededede a răspuns:

Daaaa ^^

| DamienArmitage a răspuns:

Aici