| mgtow a întrebat:

Sa fim seriosi cu o chestie, presupunem ca va aflati in situatia mea, ati dus o viata de vis in lumea larga, calatorii, aventuri, experiente. Apoi v-ati intors in tara realizati din toate punctele de vedere, aveti o masina buna, mai agatati femei, va ocupati de apartament sa arate cat mai bine, mancati la restaurant, din nou aventuri, calatorii cu masina/trenul prin tara, vizite in alte orase, zone explorabile. Anii trec si ajungeti batrani, singuri simtiti deodata ca nu mai aveti putere sa va miscati sau doctorul va zice ca mai aveti x luni-ani-zile de trait. Cand ajungeti in stadiul ala Dumnezeu zice sa tragi chinul mortii dupa tine pe cale naturala, dar daca te impusti in cap sau inghiti o substanta letala care te omoara pe moment cu ce il deranjeaza pe EL asta? Doar ii zici la judecata uite nene am vrut sa ajung mai usor la tine fara sa ma chinui pana mor imi pare rau daca te-a deranjat asa ca hai sa ne vedem de viata aici in rai pentru ca am fost om de treaba pe pamant. Nu credeti?

Răspuns Câştigător
| SoareDaniel a răspuns:

Parca te-ai impacat cu gandul de a trai singur, asa spuneai prin clipurile tale. Oricum eu am ajuns la concluzia ca dupa 30 de ani in colo se instaleaza monotonia cu totul intr-o relatie de cuplu, asa ca tu fi fericit ca ai un servici bun, nu ca altii care sunt vai de ei.

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Dumnezeu dă, Dumnezeu ia viața, omul nu are dreptul acesta. Ceea ce este al lui Dumnezeu notează în cărțile divine, după care vei fi răsplătit în Ziua Judecății. Tot progresul trebuie monitorizat, nu trebuie să fugi orice s-ar întâmpla. Doar Elohim știe unde îți va fi locul cu adevărat, care îți va fi calculat pe baza istoriei întregii vieți, a oricărei fapte și a oricărui gând.