| papatukjatlekjulk a întrebat:

Ce obiective aveti in viata? Ce doriti neaparat sa realizati?

Răspuns Câştigător
| AdrianoooStAr a răspuns:

Obiective sunt multe, dar daca ar sta fiecare sa-ti insire ce vrea sa realizeze, ar insemna sa citesti coranul in fata monitorului. Cu totii ne propunem sa ne realizam, iar cand spun realizat, ma refer la un trai mai mult decat decent. Un trai pe care-l dorim din plin, si-l putem atinge numai in cazul in care nu ne dam batuti.
Cu totii incercam, dar multi renunta intr-un final, multumindu-se cu un salariu mic(un salariu care te ajuta doar sa traiesti de pe o zi pe alta) Bine, aici nu-i condamn, pentru ca depinde si de om, fiecare e diferit, unul e mai energic, altu' sedentar, altu-si pune baza in parinti, de vina ar mai fi si tara-n care traim s. a. m. d.
Neaparat? Cu totii ne dormi o casa, o familie si o viata linistita.

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vreau sa termina generala cu o medie cat mai mare, peste 9. Vreau sa intru la un liceu bun, ceea ce stiu ca se va intampla.big grinVreau sa urmez o facultate[drept sau jurnalism] si sa imi fac o cariera, de avocat sau jurnalist. Dar poate voi fi altcevahee hee. Vreau sa am un copil sau doi si un sot bun care sa ma iubeasca si pe care sa il iubesc. Vreau sa fiu fericita, si sper sa imi pot implinii toate visele.big grin

| Silvia a răspuns:

Termin*, scuze.big grin

| ViVi a răspuns:

Sa fiu psiholog si sa ajut lumea cat pot de mult aa si animalele love strucklove struck dragele de ele happy love strucklove strucklove struck

| St!L a răspuns:

O cariera profesionala cat mai buna si o familie cat mai unita!

| Artemiss a răspuns:

Vreau sa am banii mei, casa mea...sa nu depind de nimeni.Sa am un salariu bun si o meserie care sa imi placa si sa nu ma plictisesc de ea. Vreau sa ajut cat mai multa lume fiindca asta ma face fericita. Daca o sa am bani, as vrea sa fac un adapost pentru animale...
Vreau sa calatoresc, sa cunosc lumea, sa ma bucur de viata, si apoi sa ma pun la casa mea, sa am copii carora sa le ofer totul, dragoste...tot...tot ceea ce eu nu am avut...chiar mai mult.
Si daca am sa am o situatie materiala buna am sa imi ajut familia.Nu vreau sa o mai vad pe mama muncind, ingrijorata pentru ziua de maine.
Acum cine stie ce va fi... oricum, am sa lupt sa obtin ceea ce vreau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna :*
In primul rand vreau sa termin generala, sa intru la un liceu bun :X sa ma inscriu la facultatea de psihologie :X sa devin psiholog, sa ma fac model :X asta imi doresc de cand sunt mica {Doamne ajuta :X:X:X} dupa aceea sa imi intemeiez o familie si dupa...sa vedem ce va fi happy. Dar u ce obiective aismug?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Multe dintre obiective le-am realizat.
Acum îmi doresc să se mai înzdrăvenească mama, dar şansele sunt mici.
Pa, pa.

| TatianaIstrate a răspuns:

Imi doresc sa gasesc echilibrul perfect intre job si viata personala. De la inceputul carierei sunt in cautarea acestui balans si recent am citit si un articol interesant pe subiectul asta --> https://cariera.ejobs.ro/despre-obiectiv-profesional/

| InGeR_6570 a răspuns:

Sa fiu o femeie buna si o mama bunawinking

| Yo_Floo_1990 a răspuns:

Fericirea si implinirea in viata este data de succesiunea obiectivelor indeplinite de catre fiecare dintre noi. Fie ca vorbim de obiective mici cum ar fi achizitia unor produse sau obiective pe termen lung, avem nevoie sa intelegem cum putem ajunge mai rapid la indeplinirea lor. Exista multe metode si tehnici de a obtine tot ce iti doresti. Lucrurile sunt simple si banuiesc ca si tu iti doresti sa faci ceva pentru tine.
Daca vrei sa aflii gratuit cum iti poti indeplinii obiectivele te astept pe blog-ul meu. Te astept sa muncim impreuna
http://bit.ly/N6iJaH