| Lelia18 a întrebat:

Sa ne imaginam...
Conduci automobilul tău Sport, de două locuri, într-o noapte cu o furtună teribilă.
Treci pe lângă o staţie de autobuz, unde se află trei persoane aşteptând:

1. O bătrână bolnavă pe moarte;

2. Un vechi prieten, care, cândva, ţi-a salvat viaţa;

3. Femeia/Barbatul visurilor tale.

Pe cine ai lua in automobilul tău, ţinând cont că nu ai decât un singur loc, doar pentru un pasager?
Ofer fundita pentru cel mai bun raspuns...

Răspuns Câştigător
| Ichnat a răspuns:

Dau cheia masini prietenului meu sa duca batranica la spital si stau cu fata in statie? big grin

14 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Imi iau prietenul si pe batranica o bag in portbagaj big grin

| Lelia18 explică (pentru Ichnat):

Gresit laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

1 pe bătrîna bolnavă si as duce o la spital.

| Lelia18 explică:

Complet gresit raspunsul laughing Asa ca nu vezi fundita!

| Lelia18 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E o idee... dar ai renunta la prieten si la femeia visurilor tale... dar mai e o variantalaughing Gandeste-te bine!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lelia18):

Păi bătrînica se află intr o situatie delicată si e vorba de sănătatea ei, in plus nu am decit un singur loc in masină

| Lelia18 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai dreptate, dar exista si o alta posibilitate! happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lelia18):

Cum ar fi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Chemi pentru bătrîna salvarea, si o i au pe femeia visurilor in masină

| Lelia18 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Gresit, pentru ca ti-ai uitat telefonul acasa si cele 3 personaje nu au telefon! laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lelia18):

Da, atunci nu stiu, dă ne tu răspunsul dragă

| Lelia18 explică (pentru Ichnat):

Cu o mica completare... il rogi pe prietenul tau sa o duca pe batranica la spital! Asa ramai singur cu femeia visurilor talelaughing

| Ichnat a răspuns (pentru Lelia18):

Da... am scris in graba! Am editat raspunsul acum tongue

Merci pentru funda! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dacă-i pe moarte, de ce s-o mai car cu mine?
2. N-am aşa ceva.
3. În mod sigur, n-o să-mi întâlnesc femeia visurilor mele stând într-o staţie de autobuz într-o noapte furtunoasă.

Concluzie: nu iau pe nimeni.