| SomeoneS a întrebat:

Ce ati face daca intr-o zi cand ploua, conducand vedeti intr-o statie de autobuz o batrinica care trebuie sa ajunga neaparat la spital, un prieten foarte bun caruia ii datorati un favor si barbatul/femeia visurilor tale ashteptand autobuzul? Pe cine ati lua in masina avad loc doar pentru un singur pasager?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba e simplu, daca nu gandesti prea filozofic: iti rogi prietenul bun sa duca cu masina ta pe batranica la spital, iar tu astepti cu fata in ploaie, sa vada ca tii la ea. love struck

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ma gandesc la sarmana femeie care are nevoie de asistenta medicala iar de femeia vietii nici nu-mi trebuie pentru ca nu exista asa ceva iar la amic i-as zice ca imi pare rau dar o viata conteaza mai mult si ii dau un telefon cand termin sa o duc pe baba.

| VadTot a răspuns:

Pentru batranica chemi smurdul ca i la moda pentru prieten ii platesti taxiul si femeia visurilor o iei cu masina proprie!laughing))

| RyGoLeTa a răspuns:

Pe batranica, cu toate ca am doar 14 ani si nu conduc.Batranica care are nevoie de ajutor, eu am un suflet mare si sunt miloasa, iar lumea profita de asta.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Pai eu asi lua batranica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul.Batrinica nu stiu daca si unde trebuie sa ajunga iar cu femeia, nu ma axez niciodata pe frumusetea fizica ci pe modul de a gindi, deci nu stiu daca este ce caut.Numai bine.

| Onio a răspuns:

1. Normal, orice statie de autobuz/tramvai are un refugiu. Deci ploaia nu este o scuza.

2. Nu sunt TELEPAT, ca sa stiu ca batrana trebuie sa ajunga urgent la spital, decat daca vad clar ca ii este rau, si atunci clar ca este pe rimul loc.

3. Prietenul BUN caruia ii sunt dator, ar intelege daca as lua batrana (vizibil cu probleme). Daca batrana nu ar avea probleme vizibile, si nu as avea cum sa stiu de problema ei, clar il iau pe prieten.

4. Cat despre "femeia visurilor mele"?
Aceasta exista doar in vise. Daca doar eu visez la ea, si nu este un sentiment reciproc, si nu ne cunoastem, este o persoana straina.
Dar daca ne cunoastem si ne iubim, atunci clar familia este pe primul loc, adica "EA". Asta in cazul in care nu are probleme vizibile batrana, si aici m-ar intelege atat prietenul, cat si iubita, de ce as lua batrana.

5.Cu batrana scoasa din ecuatie, ramane prietenul si iubita, si aici intervine legea bunei conduite, maniere(protejarea prietenei), iar aici trebuie sa inteleaga si prietenul ca femeia este mai delicata si sensibila decat un barbat, si clar ar fi de acord, in cazul in care nu este misogin happy

Oricum situatia data de tine este ca un fir de ata incalcit.

Este ca un cifru format din 3 numere, la care poti avea (depinde de caracter) mai multe variante:

1, 2,3
1,3,2
2,1,3
2,3,1
3,1,2
3,2,1

winking

| SomeoneS explică (pentru Onio):

? ok e si asta un raspuns care, ar fi castigator. daca intre timp nu apare un raspuns mai interesant clar iei funda

| Onio a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum hai sa glumim un pic:

Pai, daca prietenul meu asteapta autobuzul, clar nu are permis de conducere si nu imi permit sa ii las masina pe mana lui rolling on the floor

Si daca batrana este putred de bogata, si ma trece in testament daca o salvez?winking

Dar daca batrana este mama unuia dintre cei doi?

Poate daca o duc pe batrana, bunul meu prieten si cu iubita mea, de ciuda se "cupleaza? raised eyebrows

Hmm...dar ce cauta bunul meu prieten si cu iubita mea in aceeasi statie? thinking

Este o adevarata conspiratie!hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onio):

No' akku' daca stai sa gandesti de la caldurica masinii tale, variante sunt multe: scoti ce ai prin portbagaj si le lasi la prieten sa ti le pazeasca, indesi una din cucoane in portbagaj si una o fixezi pe scaunul liber (aia care tipa mai tare sa o indesi in portbagaj!)... sau o iei pe fata viselor tale si il lasi pe prietenul tau sa se descurce cum poate cu baba, ca nici el n-a venit sa te ajute cand ai carat mobila, etc.
Dar eu asa as face, cum am zis initial. De ce:
1. prietenul meu o sa se bucure sa ii dau masina mea sa o pocneasca la parcarea cu spatele in curtea spitalului, mai ales daca n-are carnet rolling on the floor
2. baba o sa se bucure ca n-am inghesuit-o in portbagaj, cum am amenintat-o initial: "daca nu incetezi sa te vaiti, te bag in portbagaj!"
3. fata aia o sa inmarmureasca de frica vazand ca masina pleaca cu toata lumea, iar noi doi ramanem singuri in ploaie, eu ranjind sardonic si salivand abundent rolling on the floor
4. Eu o sa rad mai tare decat toti la ce ghidusie am facut, ca oricum era masina nevesti-mii rolling on the floor rolling on the floor

| Onio a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, dar banii de benzina cum ii impartim? Nu de alta, dar totul se taxeaza rolling on the floor

| Onio a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai asa ca acum am vazut de unde ii intrebarea pusa de SomeoneS, si de unde ai dat tu raspunsul raspunsul castigator hotoman mic ce esti tongue

E din filmul "16 blocks" cu Bruce Williswinking
Bunicel filmul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onio):

Nu stiu de unde si-a luat "Cineva sasaie" intrebarea, dar raspunsul mi s-a parut evident, daca ai citit cimilitura cu barca, lupul, capra si varza laughing

| SomeoneS explică (pentru Onio):

De fapt am luat intrebarea de pe un site cu teste si intrebari.:-p

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onio):

Ba e simplu, daca nu gandesti prea filozofic: iti rogi prietenul bun sa duca cu masina ta pe batranica la spital, iar tu astepti cu fata in ploaie, sa vada ca tii la ea. love struck

| daniellle a răspuns:

În mod normal aş gândi problema.
Dacă acea doamnă ar avea probleme grave, vizibile, cel mai probabil m-aş fi oferit să o ajut şi să o duc până la cel mai apropiat spital.
Însă nu am de unde să ştiu cert dacă doamna respectivă are probleme sau nu. Dacă stă bine mersi şi aşteaptă în staţie, neavând niciun fel de problemă aleg să iau prietenul acela cu maşina.
Mi se pare corect. :d

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Intoarce masina!

| CoriiiXx a răspuns:

Chem salvarea si o ia pe batrana, barbatul VISELOR mele, e doar in vise laughing asa ca iau un prieten thinking

| Raluca_Ralu_1983 a răspuns:

Ii dai masina prietenului tau cel mai bun sa o duca pe batranica la spital, iar tu ramai in statie cu iubitul/iubitawinking