| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca adoptati un copil. La ce varsta i-ati spune ca este adoptat?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Dupa parerea mea, o varsta potrivita ar fi 16 ani, pentru ca atunci ar fi relativ capabil sa inteleaga situatia, iar vestea nu ar aparea nici prea tarziu, astfel incat se va putea obisnui cu ideea, pe parcurs.

7 răspunsuri:
| NoLiesJustLove a răspuns:

Nu i-as spune pentru ca asta l-ar rani.as face in asa fel incat sa nu simta niciodata ca este adoptat.pe de alta parte stiu ca daca nu ii spun nu isi va cauta niciodata mama adevarata.da nu i-as spune

| mona a răspuns:

Atunci cand va pricepe, la 18 ani i as spune pentru ca are dreptul sa stie[decat sa afle mai tarziu de la altcineva mai bine i spun eu]

| W3R4 a răspuns:

I-ași zice încă din prima zi cand l-am adoptat, pentru a se obișnui cu ideea.
Dacă-i zic la 20 de ani, va zice că l-am minţit în toţi acești ani, și mă va urî!
Seară faină!

| Soda1234567 a răspuns:

Nu stiu probabil pe la 16 sau 17.

| Musique a răspuns:

În momentul în care e destul de pregătit să înțeleagă. (13-15 ani)

| KristalPop a răspuns:

Pe la 14-15.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Cand as considera ca este destul de matur sa inteleaga acest lucru.