| Bøøgey a întrebat:

Tocmai am aflat, pe baza geneticii, ca un copil din liceul meu e adoptat sau ca tatal lui nu e tocmai tatal lui. Credeti c-ar trebui sa fac ceva in privinta asta? Voi, daca ati fi adoptati, ati vrea sa stiti?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Este dreptul familiei copilului adoptat sa decida cand anume sa informeze copilul. Ei stiu mai bine cand si cum sa faca acest lucru.De foarte multe ori cei adoptati au aflat din afara acest lucru pentru ca parintii s-au temut sa faca acest pas, iar copiii au avut un adevarat soc.Deci, daca stii ceva despre un coleg, nu este cazul sa-i spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce varsta are copilul, cat e de atasat sau nu de parintii lui, dar in mod normal, cred ca deja stii raspunsul big grin

| Swan39 a răspuns:

Da, eu aş vrea să ştiu şi probabil că aş aprecia mult faptul că mi s-a dat şansa la o viaţă mai bună în cazul în care părinţii biologici m-ar fi abandonat sau ceva de genul. Oricum, eu îi consider părinţi pe cei care te-au crescut şi educat, indiferent dacă au fost şi cei care ţi-au dat naştere sau nu.

| Cromatiq a răspuns:

Salut.
Eu unul aş vrea să ştiu. Mi-ar răspunde la multe întrebări legale de ai mei laughing. În urma diferenţelor de principii şi a unei dispute, maică-mea odată mi-a spus că parcă aş fi înfiat, dar i-am confirmat că eu bănuiesc de mult treaba asta...