| Coquinne a întrebat:

Sa presupunem ca aveti o amica inteligenta, cu care aveti ce sa vorbiti, etc.
scade in ochii vostri daca incepe sa pozeze ca o pitipoanca pe facebook in vanatoare de cat mai multe likeuri?

tot aceeasi intrebare si in cazul in care va atrage atentia o tipa straina pe facebook, si doriti sa o cunoasteti. (are afisate carti citite sau preferate la profil, seriale sau muzica in comun cu preferintele voastre, in principiu chestii legate de arta sau cultura, etc.)
vi se taie cand vedeti ca pozeaza ca o pitipoanca?

felul cum pozeaza o persoana in mediul virtual reflecta si inteligenta ei, si este acesta un criteriu de a va alege prietenii?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce prieteni sunt aia de pe fb? mi egal ce poseaza ea o persoana rationala cu cap nu face asa ea, da daca barbatii vor p0rnografi pe fb ele ce vina au ele? care barbat remarca inteligenta unei fete?

| J0B0MAT a răspuns:

Cam da. Nu imi aleg prietenii din mediul virtual.

| Coquinne explică (pentru J0B0MAT):

Nu ai raspuns la prima intrebare, unde credeam ca e clar ca acea amica pe care o ai nu ai cunoscut-o in mediul virtual, ci doar in exemplul 2 se pune problema de ales prieteni din mediul virtual.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Coquinne):

Da-ul e valabil si pentru prima.