| AdioTPU a întrebat:

Să vorbim despre bârfă. De ce unii se lasă influențați ușor de bârfele altora fara să încerce să cunoască persoana în cauză? De ce iau ei în considerare doar varianta bârfitorului fara s-o asculte și pe cea a persoanei bârfite, fara s-o întrebe dacă e așa sau nu?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Un om inteligent nu se lasă influențat...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai interesant asa.

| Mosotti a răspuns:

De prosti.

| Freya1 a răspuns:

De multe ori de dragul barfei, sau pentru ca nici persoana respectiva nu o suporta pe ce-a bârfita și abia așteaptă sa audă ceva de rău spus la adresa lui/ei...

| Emma30555 a răspuns:

Au încredere în barfitor, e prieten cu ei

| Natalie4u a răspuns:

Pentru că din păcate lumea nu se complică și e mai simplu să judeci în loc să gândești.