| zdreantoo a întrebat:

Buna, doresc si eu un mesaj in care sa le spun oamenilor ca fac o greseala ca asculta toate barfele si minciunile altora in loc ii cunoasca personal. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa ignori barfa, ca risti sa o confirmi, daca te pui in gura cu oamenii.
Un proverb romanesc spune:
"Nu iese fum, fara foc"
In cazul tau, nu ar fi barfa, daca nu ar fi ceva-ceva adevarat care a starnit barfa.

| Andreeush a răspuns:

Mai bine ți-ai vedea de treabă, atâta timp cât nu ești centru atenție nu ar trebui să îți faci griji.
Oricum nu cred că poți să schimbi părerea unor persoane rele.

| ThyDoom a răspuns:

Dorești un mesaj de la alții? Păi mai bine îl construiești cu cuvintele tale dacă vrei să te asculte. Nu doar să reciți după alții precum un papagal.