| Mira1234567 a întrebat:

Sacalii sunt periculosi pentru oameni? Ataca oamenii?

Răspuns Câştigător
| SweetMinion a răspuns:

Http://www.digi24.ro/......i+agresive - vezi aici, e articolul unei stiri dar la un moment dat scrie "Şacalii sunt periculoşi şi pentru oameni, avertizează medicii''

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca musca omu intre picioare e destul de periculos.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, daca te prinde pe strada te mananca www.facebook.com/sacalu.dusa

| Felys a răspuns:

Depinde la ce fel de sacali faci referire, daca faci la animalele de prada aia manaca oameni daca au ocazia, daca te referi la sacalii cu 2 picioare aia sunt misei, te ataca pe la spate, intr-un cuvant fereste-te de toti sacalii

| Mira1234567 explică (pentru Felys):

laughing) multumesc, am prins ideea. Btw, ma refeream la sacalii din Romania, mai ales din zona Buzaului.

| Zumber a răspuns:

Sunt perisulosi.Sunt niste animale salbatice, dar nu ataca oamenii agresiv sa spun asa. Daca te musca, poti avea problemebig grin

| ShiningMockingjay a răspuns:

Daca ii gatesti, nu.