| Rolly a întrebat:

Sal sunt in clasa a-8-a, la scoala am o profesoara de engleza care nu prea ne invata nimic special in afara de grammere. abia alea de ne invata, pentru ca colegii mei din clasa fac incontinu zgomot, dar profa nu le face nimic. mie imi place engleza foarte mult, dar faza e ca nu pot invata nimic in momentul de fata. ce sugerati sa fac?

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Gramatica limbii engleze este foarte importantă de aceea trebuie să încerci să o înveţi. Nu poţi vorbi fluent fără o gramatică corectă, nu poţi scrie eseuri, descrieri, lucrări, teze, examene, fără ca verbele din limba engleză să fie corecte. Dacă spui că îţi place această materie, bănuiesc că o sa alegi să dai examenul de bacalaureat la engleză, iar acesta se va axa foarte mult pe gramatică. Baftă!

pa, pa.

| alessia a răspuns:

1. poti sa faci ore suplimentare...
2. vorbeste cu dirigintele poate reuseste sa schimbe ceva.
3. incearca sa-i convingi pe colegi ca engleza e foarte importanta in viata. funda?love struck

| BoGhDaN a răspuns:

Vorbeste cu profesoara sau cu dirigintele tau sa le scada din nota la purtare

| Ingerash a răspuns:

Wow sunt exact in situatia ta! lasa ca o sa ajungi la liceu unde o sa fie mai bine, o sa inveti engleza cu o profa mai buna(asa gandesc eu) pupici

| Alecsandraa97 a răspuns:

Iti sugerez sa iei meditatii. Daca nu se schimba situatia cu zgomotul in clasa iti sugerez sa vorbesti cu profesoara si cu dirigintele sa ia masuri. Bafta la invatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in aceiasi situatie desi sunt intr-a 6- a astia la engleza fac mult zgomot. Te sfatuiesc sa vorbesti cu diriginetele/diriginta daca nu incearca directorul/directoaea. am avut si eu o profesoara intr- a 5-a si doar treduceam si citeam iar acum imi vine greu fiindca fac cu alta profa si nu sunt prea bun la verbe la chestii de astea acum trebuie sa invat dublu.