| anonim_4396 a întrebat:

Sal tpu.Am windows 7 si uneori am probleme cu transparenta (la bara),ii dau restart si isi revine.Dar acum de curand,de exemplu creez un folder si nu pot sa-l pun pe desktop unde vreau eu de exemplu in coltul monitorului dreapta, joslaughing. Adica el se aseaza in stanga la programe si nu pot sa-l mut, pot decat sa dau dubluclick pe el.Acum ca v-am plictisit bine, ce as putea sa fac ca samut ffolderele in alta partelaughing?

Răspuns Câştigător
| MeridaOcean a răspuns:

Folderele de pe desktop nu le poti aseza cum vrei tu.Mi se pare ca se aseaza dupa celelalte intr-o ordine anume.(am auzit ca daca ai multe foldere imprastiate pe desktop ti se deschide greu pc-ul)Cand despre bara, o poti personaliza dand click dreapta pe desktop
-Personalize
-(in josul ferestrei) Window color
-Selectezi culorea
-Poti misca cursorul acela si sa o faci cat de transparenta o vrei.

fundita?

1 răspuns:
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Nu nu am multe foldere pe descktop.Decat 3 si in rest 4 programe de la PC.Ca tocmai mi-am reinstalat windowsull.Cu bara am rezolvat dar cu folderele tot nu mergee sa le mut unde vreau.sad. Adica se ajeaza singure unu dupa altul