| sweetgirl_2938 a întrebat:

Sal TPU,
Ieri cand a luat mama mamaliga de pe foc ue ca nehalitarolling on the floor m-am dus repede sa mananc si am luath o lingura cu mamaliga fierbinnte si am mancat-o si cand mi-am dat seama ca e atat de fierbinbte nu jtiam ce sa fac cu mama liga si am tinut-o in gura cateva min dupa care am inghitito.Azi am macat si alimente tari si acum am vazut ca din limba au iesit ca nijtete papile gustative mai mari, umflate si mai ridicate. Ce pot sa facc?! ma ustura ingrozitor de tare cand ating ceeva. FUNDAA

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Deci alea o sa treaca. E limba.Nu ai cum sa iti dai cu vreo crema sau ceva de genul.
Sfat:pe viitor, oricat de fain arata mamaliga aia...nu te mai repezi cu gura pe ea.Ca e fierbinte.