| sweetgirl_2938 a întrebat:

Sal TPU,
Aseara cand mama a vnit cu mamaliga de pe foc m-am dus repede ca nemancatalaughing si am luat o gura ffff fierbinte si m-am ars pe limba.Am tinut si mult in gura ca nu stiam ce sa fac.Acum ma ustura limba foarte rau.In cat timp imi va trece? Ce pot sa fac?
FUNDAA

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti face mai nimica( ai facut destul ca ti-ai "fript"limba!)--- se va vindeca de la sine dar, ca sa usurezi vindecarea si sa eviti durerea, consuma doar alimente moi care nu trebuiesc zdrobite prin mestecare sau, marunteste mancarea transformand-o intr-o pasta inainte de consum(asemeni celei pregatite pentru bebelusi!)

1 răspuns:
| EnnY a răspuns:

Pai sa te speli pe dinti si pe limba si nu stiu sa iti faci un ceai de musetel de ceva. spre ca am fost de ajutor imi dai vot? http://www.zuum.ro/pagina.php?id=1029