| Mika_9008 a întrebat:

Sall! am nevoie de mare ajutor! in clasa mea am fost votata cu un an in urma ca fiind cea mai frumoasa fata din clasa. fiecare baiat trebuia sa vina cu o floare pentru mine, dar un singur baiat a venit cu 3. de atunci ma place e putin spus, ma iubeste. eu nu simt nimic pentru el pentru ca uneori e o pacoste cand cheama o fata in parc. oricum, imi ofera flori de ziua mea si alte cadouri frumoase. parintii lui se comporta foarte frumos cu mine, dar vreau sa am putina libertate de a imi exprima sentimentele. ma suna foarte des cam 10 ori pe zi, iar eu vreau sa ii spun ca nu il plac. as vrea s-o pot face dar ma tem ca il va rani acest lucru, deci as vrea sa i-o spun cat mai delicat posibil astfel incat sa nu-l doara, dar nici nu vreau s-o iau pe ocolite!

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricum i-ai spune, tot o sa-l doara.Eu i-as spune ca,uite, de un an de zile ma stradui sa-l plac...dar, nu pot.Inimii nu-i poti porunci.Nu are sens sa continuati o situatie in care amandoi asteptati altceva(el,sa te indragostesti de el si tu,poate un nou prieten). Spune-i ca il vezi ca pe un frate,ca vrei sa ramaneti buni prieteni,dar ca nu vrei sa-l ranesti mai mult, nu are sens sa spere ca va putea fi ceva intre voi. Explica-i frumos, poate intelege...Mult noroc!