| Impact1234567 a întrebat:

Sall. Am o problema cu PC-ul. Am conectat telefonul la un laptop (presupun ca era virusat) si odata cu conectarea, toate fisierele din cardul telefonului, deveneau shortcut. Mai apoi am conectat telefonul la PC si am constatat problema, dar am rezolvat-o (cu >>RunCmdattrib -h -r -s /s /d f:\*.*)si mi-au revenit la normal toate fisierele. Dupa asta, totul a mers normal vreo saptamana ( nu imi mai arata shortcut-uri cand conectam la calculator). Ieri, am reconectat la laptop, am avut din nou aceeasi problema, am rezolvat-o, dar cand am conectat (de mai multe ori) telefonul la PC, mi se faceau din nou fisierele in shortcut, chiar daca le faceam normale de fiecare data. Apoi am mai conectat un alt telefon care nu avea nimic, si i-s-au transformat si lui fisierele. Banuiesc ca a fost virusat Pc-ul. Am dat scan cu Avira si imi gaseste de fiecare data doua probleme, le sterg, dar cand dau scan din nou imi apar iarasi. Cum pot remedia problema? (App: este un dosar,, Trashes,, care apare la fiecare conectare, in telefon). HELP Funda

2 răspunsuri:
| barbutxxx a răspuns:

1 sterge virusi din pc. 2 dai o reformatare la card de memorie de la telefon, dar daca este vreun virus care nu merge sters reinstaleaza windosu.

| Impact1234567 explică (pentru barbutxxx):

Am rezolvat-o. Am descarcat un antivirus nou Nod32, si un program Unlocker. Era ceva mai complicat, trebuia sa intru in Run>Cmd, sa bag niste formule, sa intru in System...