| PattyxPaty a întrebat:

Sall! China este o lege in care daca intr-o familie este o fata, cuplul mai are dreptul sa mai faca un copil, dar daca se vor naste gemeni unul dintre ei o sa fie omorat? Asa am auzit de la un coleg :O!

Răspuns Câştigător
| shhhs a răspuns:

China este una dintre tarile care au adoptat drepturile omului.
Odata nascut, copilul este considerat o persoana deci, prin urmare uciderea unuia dintre cei doi gemeni ar fi considerata ilegala, adica nu se face acest lucru(poate doar prin avort)...

1 răspuns:
| VINTZU a răspuns:

Pai da am vazut si eu filme ( bine ca erau koreene) dar oricum cam asa era pe vremuri cand se luotau koreeni cu chinezii si printul daca avem gemeni trebuia sa moara unul dintre ei acuam nu sunt sigur dar pe vremuri asa era