| MineIsLikeABridge a întrebat:

Multi zic ca bieti puscariasi, cand ii vad chinuiti (in filme) de cineva, dar si in realitate am auzit pe cineva ca zicea bieti puscariasi, ar trebuie sa le faca niste conditi, dar ei nu se gandesc ca acei oameni poate au omorat pe cineva, poate un copil si a distrus o familie intreaga, ala ar merita sa traiasca?,
Vreau sa stiu ce parere aveti despre parerea mea.

Răspuns Câştigător
| MadutzaB a răspuns:

Sincer sunt foarte multe persoane sensibile care gandesc destul de ok cand vad aceste lucruri, adica totul se plateste in lumea asta si nimeni nu scapa nepedepsit.Dar daca o luam logic in tara noastra legile nu se respecta, pentru ca unul care a furat nu stiu ce are 10 ani de puscarie si unul care a omorat are tot 10 ani.Asa ceva nu este corect.In unele cazuri pentru crima as alege sentinta cu moartea.
Mi se pare ok parerea ta.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde de ce facehappy crede-ma decat sa mori este un chin mult mai mare sa stai inchis restul vietii, sa vezi lumina din joi in Pasti si sa mananci numai ca***

| Georgianaax a răspuns:

Pai asta e, merita sa traiasca si sa sufere pentru ce a facut, in functie de gravitatea faptului.
Sunt 50 % de acord cu parerea ta happy
Pa.

| Giaaa_8132 a răspuns:

Un om nu e capabil sa judece alt om!
daca a facut sau nu o crima nu ai de unde sa stii ce a fost in capul lui la perfectie... concluzia mea e ca in puscarie e cel mai bun oc si doar 3% mai fac prostii dupa ce ies din puscarie si din cate stiu eu se pun pe furat