| smile4mee18 a întrebat:

Sall! Cum trimit un Email big grin? Pana acum am vorbit doar pe mess... Funda!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Presupun ca din moment ce ai vorbit pe "mess", ai o adresa de "Yahoo! Mail".
Primul pas este sa intri pe Yahoo! Mail: https://login.yahoo.com/config/login_verify2?&.src=ym.
Al doiea pas este sa te loghezi cu datele cu care te logai si la Yahoo! Messenger.
Click pe "Compose Message".
La "To" scrii adresa de e-mail a persoanei careia vrei sa ii trimiti mailul, cu tot cu terminatia de dupa arond: "@yahoo.com", "@gmail.com", "@hotmail.com" etc. La "Cc" scrii, optional, adresa de e-mail a altor persoane daca vrei sa il trimiti mai multora. La "Subject" scrii ce nume(titlu) vrei sa aiba mail-ul tau. Incepi sa scrii mesajul propriu-zis in spatiul acela mare si alb.
Dupa ce ai terminat, apesi "Send" si va fi trimis. Pentru a verifica daca a fost trimis pot sa te duci in folder-ul "Sent" si sa vezi daca a fost trimis.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

1 răspuns:
| Соlorful a răspuns:

Buna! vezi ca ai in stanga sus, sub "What's New", "Compose Message" si dai click acolo; dupa ce ai completat tot (mi se pare ca la "CC" nu trebuie neaparat completat, eu am putut sa trimit fara sa completez acolo) dai click pe "Send" ( imediat in dreapta dupa "Compose Message") si s-a trimis :-) sper ca ai inteles...big grin