| morenaxoxo a întrebat:

Sall,deci uite o intrebare grea: Cu ce scop mai facem atatea in viata daca noi tot murim pana la urma? Adica ca ce chestie facem toate casele si alergam dupa banii ca niste obsedati?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Stii...cum e atunci cand esti copil si-ti vine sa-ti bagi picioarele in toata saracia in care esti.Ca vezi ca ai tai nu au bani si iti juri ca o sa faci mai mult.
Si na, faci mai mult.
Da` uneori, depasesti limita, devii infometat de bani.E o extrema periculoasa.
Alteori...esti ala care are bani,ca mama si cu tata au.Iar tu, continui asta, daca esti egoist, daca ai ceva in tine care-ti spune sa nu te mai opresti, si faci prea multe pentru lucruri materiale.

| Xpert a răspuns:

Pai viata este un test! Creatorul nostru vrea sa vada daca suntem demni de a sta langa el sau nu! Sa muncim pentru a avea cat mai multe sanse la rai ar trebui sa fie scopul principal al fiecarui om dar noi muncim doar pentru placerile trecatoare care se termina fulgerator! Eu iti recomand sa citesti biblia, acolo vei gasi multe raspunsuri la intrebarile tale si iti vei da seama care este scopul suprem al fiecarui om (sa ajunga sa poata sa iubeasca pe orcine si pe Dumnezeu)! Sanatate!