| Trandafirii a întrebat:

Sall TPU, AJUTORRRRRRR bunica mea a fost jefuita in casa I -s-a furat 11 mii de euro, intrebarea este : cum a intrat in casa, pentru ca nici politia nu isi da seama, nici o amprenta nu s-a vazut nici pe geamuri nici usa ( sta la casa ) si asta noaptea, noroc ca avea camera de filmat si in casa si afara, si oare cum a intrat in casa? ca era si intuneric si o cunostea pe bunica, (cunostea casa ca era si foarte intuneric ) si cum a intrat nimeni nu isi da seama oare cum a intrat hotul in casa ei? apropos, bunica mea are 53 ani! dau fundoaicaaa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatatura de minte,banii multi nu se tin la ciorap sau sub saltea se tin in banci.
Trebuie sa intelegi ca hotul nu a venit din intamplare chiar in casa bunicii tale si nu s-a mirat cand a vazut banii,stia ca detine o suma ca asta.
Cel mai probabil au fost doua persoane asa e in majoritatea cazurilor de furt, un vecin binevoitor care mai intreaba de una de alta, cat castiga, cand e plecata de acasa si mai e hotul care fura si primeste informatii de la celalalt.
Nu se exclude ca o ruda sa ii fi furat.
Bunica ta avea usa incuiata, pentru ca toata lumea stie ca peste poarta se sare usor.Se poate sa fi uitat sa incuie usa si sa nu uitam ca maoritatea caselor au doua intrari.
Singura care stie cine cert cine i-a furat e bunica ta, cine s-a dat pe langa ea si cui i-a povestit ea de bani.
Pe camera ce s-a vazut?
Evident ca nu a lasat amprente sunt multe metode de a nu lasa amprente prin care cea mai simpla, manusile.

| Trandafirii explică (pentru anonim_4396):

Multumespe dar bunica a ascuns banii in dulap, s-a vazut pe camera ca intrat pe geam, asta e de mirat! alte idei? happy

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Si cum o sa dai tu funda? noi de unde sa stim cum a intrat, ai intrebat de 4 ori cum a intrat, nu crezi ca era suficient sa intrebi odata cum a intrat? daca afli cum a intrat sa ne spui si noua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogată bunică-ta asta.