| Adryenutzu a întrebat:

as vrea sa tiu si eu daca sun in regula temperaturile mele la pc, ca dupa aproximativ 2-3ore de folosit pc am urmatoarele tmperaturi: cpu=50-51 de grade,, la hard 49-50 la placa de baza 52-53 de grade si placa video 50-55 de grade! A si capacitatea pieselor este urmatoare procesorul este amd 2, 1dual cor, placa video este nVIDIA ge force 1gb pe 128 bit hardul este wester digital de 250gb deci ce parere aveti? cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| andyeyes99 a răspuns:

Temperaturile sunt mai mult decat bune mai ales ca te-ai jucat ceva. Acum depinde si ce.Trebuie sa iti faci griji cand depasesc 80-90 de grade dar atunci intra protectia din bios care iti opreste pc-ul sau intra thermal throttle (iti da underclock. Micsoreaza frecventele de la placa video, procesor pentru a scadea temperatura. Sper ca te-am ajutat.