| AndreiMario81 a întrebat:

.va rog sa ma ajutati si sa nu ma luati la mișto.Nu am mai trecut pe la liceu de cam 2 luni de zile si vreau sa ma duc maine.Sunt sigur ca am absente încât să rămân repetent, mentionez ca sunt in clasa a 10-a..ma gandesc ca mai exista o sansa sa nu raman repetent din cauza atâtor absente.Nu am mai trecut pe la liceu de 2 luni de zile dar și inainte lipseam mult.Ce pot sa fac sa nu raman repetent? Sa ma duc sa vorbesc cu directorul, ce sa fac? Ce sa ii spun?
Va rog din suflet sa ma ajutati..mersi anticipat si funda care ma ajuta

2 răspunsuri:
| MariaaDrb a răspuns:

Vorbește cu dirigintele /diriginta ta și vezi dacă poți sa rezolvi problema. E posibil sa rămâi și repetent din cauza ca nu ai note suficiente pentru a promova, depinde.

| Emma30555 a răspuns:

Vorbește cu diriginta, și cu alți profesori, roagă i sa ți pună note, poate faci rost și de scutire medicala, dar pentru început vb cu diriginta