| BeLyNdA a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce cuprinde un insectariu. Fundiza raspunsului corect!

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca la biologie ai aflat despre insectar, asa cum deja ai fost sfatuita, poti si singura sa-ti faci un insectar, in care vei colectiona tipurile de insecte care te intereseaza. Ele se pun intr-o cutie, cu capac de sticla (pentru a se vedea insectele respective, prinse cu ace de gamalie), pe care trebuie sa ti-o cumperi, iar insectele le poti prinde din natura. Mult succes si sa ai o colectie de insecte cat mai variata.

| AnneMarri a răspuns:

Insecte?

Răspuns utilizator avertizat
| KimmyK a răspuns:

Se spune insectar.batting eyelashes Nu este nimic ca ai gresit.hee hee El cuprinde insecte de toate felurile. happy (albine, coropisnite, fluturi, furnici, paianjeni etc.) Sper ca te-am ajutat! :* fundita!big grin

| Ioanaa28 a răspuns:

Un "insectar" este o cutie din lemn in care pui insecte fara viata.
si desigur o parte este acoperita cu sticla