| anonim_4396 a întrebat:

Sall tuturor:* Am o problemahappy Cum transform un fisier de photoshop (psd-ps) in jpeg? FunditastarExista vreun >program?

Răspuns Câştigător
| DerpinaMe a răspuns:

Te folosesti tot de Photoshop. Dupa ce ai terminat de modificat/desenat, dai File, apoi Save As. Iti apare o fereastra de unde iti alegi locul unde salvezi, File name etc. Tot in aceeasi fereastra, mai jos de File Name, ai Format. Dai acolo, si din lista alegi JPEG, sau ce format doresti.

Inainte sa salvezi, daca ai modificat o poza, pentru a nu o pierde pe cea originala, bifezi "As A Copy".

Apoi, dai Save si gata. =]

4 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Păi deschide poza cu Photoshop-ul şi din meniul File dă-i un Save us. Apoi în fereastra care apare în câmput Format îţi pui formatul care vrei. Un alt program care deschide psd-ps nu cunosc.

| ΔH a răspuns:

Deschizi PSD-ul cu photoshop, si ii dai save as, iar la format alegi jpeg.

| just1puya a răspuns:

Intrii in photoshop, deschizi fisieru psd iar apoi dai save as si sub caseta unde scrie sa ii pui nume selectezi jpeg...

| IoanaP a răspuns:

Deschizi fisierul cu Paint si il salvezi jpeg happy