| MikiiMihaela a întrebat:

Salu! Imi puteti spune ce inseamna prescurtarea av? Plss... puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Pai...avatar?
Sau poate este o eroare de tipar din partea lui si voia sa te intrebe altceva.

5 răspunsuri:
| xxxGeORgExxx a răspuns:

Buna,

av, are mai multe prescurtari.
spune-mi unde sau in ce context ai vazut aceasta prescurtare, si iti raspund cu mare placere.

| MikiiMihaela explică (pentru xxxGeORgExxx):

Eu ma joc IMVU. Si i-am spus unui baiat ca sunt eu. L-am intrebat daca ma mai stie el a zis ca da si m-a intrebat av nou? happy

| Vix999 a răspuns (pentru MikiiMihaela):

Pai...avatar?
Sau poate este o eroare de tipar din partea lui si voia sa te intrebe altceva.

| xxxGeORgExxx a răspuns:

Buna,

Scuze de intarziere cu raspunsul.
In acest caz "av" inseamna AVATAR.
Tu probabil ti-ai schimabt infatisarea la avatar-ul din joc, iar acel baiat nu te-a racunoscut dupa nume...
Sper ca ti-am fost de folos.

| MikiiMihaela explică:

Ooo am uitat sa mentionez. Dau funda! happy