| alexxxxxxxxxx a întrebat:

a murit un vecin de la mine din sat care imi era drag
Noaptea am visat ca era in costiug la mine in curte
Eu eram in casa pe hol si pe hol am geamuri
Bucataria este in alta cladire,dar in aceeasi curte
In bucatarie era mama care avea treaba
Nu stiu cum de l-am vazut ca misca vecinul mort din costiug
Misca putin,nu foarte mult
Eu ii spuneam mamei de pe sala ca misca,dar parca nici nu ma auzea,nu ma baga in seama
A iesit la poarta sa vorbeasca cu niste vecine si parca mi-a dat si cheia sa ma incui in casa
Cand s-a dus la poarta,cu o viteza nemaivazuta s-a ridicat vecinul din costiug
Dar nu stiu cum, eu am vazut doar picioarele cand s-au ridicat
Era din cauza ca stateam departe de geam
Si apoi m-am incuiat in casa
Geamurile erau inchise
Am 2 geamuri pe hol
Si il vad cum deschide geamul si intra peste mine
Dar nu era el,era altcineva
Eram mort de frica,nu mai puteam nici sa strig
Oricum era degeaba,usa era incuiata
Si se uita malefic,asa urat la mine
Mi-a intins mana sa ma bata, nu stiu ce voia sa imi faca pentru ca nu vorbea
Atunci m-am trezit speriat
Nu am mai avut un cosmar de mult timp
E vreun semn? sau e un vis oarecare
Va rog sa nu radeti pentru ca e 100% adevarat visul
Si daca raspundeti, mai intai cititi toata povestea ca sa intelegeti daca vreti sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

a fost doar un vis
probabil erai afectat de moartea lui iar subconştientul tău a inventat asta (visul)
nimic special

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost doar un vis. Nu înseamnă nimic.

| Borcea_Cristina_1998 a răspuns:

Hei! nu iti fie teama. e doar un cosmar. lucrurie care se intampla in viata de zi cu zi, sunt exteriorizate prin intermediul viselor. in mare parte visul inseamna manifestarea unei dorinte neimplinite, dar in cazut tau nu e chiar asa laughing)
probabil iti lipseste si adormi cu gandul la acesta.

| nashparliu a răspuns:

Nu este niciun semn, nu cauta interpretari ale visului,se intampla cand moare cineva la care tii drag,sa ai vise,nu esti un caz rar,am mai auzit cazuri,mie mi s-a intamplat treaz,dupa ce mi a murit cineva familiar,la cateva luni,inca nu ma obisnuisem cu ideea ca a murit, am ramas blocat, nu puteam sa mi controlez corpul, m am speriat asa tare, nu puteam sa aprind lumina in casa