| anonim_4396 a întrebat:

Salut All! Stiti eu cred in chesti supranaturale cum ar fi vampiri/fantomele/strigoi/exorcizari.Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde. Nu ma pot pronunta clar in ceea ce priveste fenomenele paranormale, insa anumite intamplari m-au pus pe ganduri. In creaturile supranaturale tind sa nu cred deloc, fiindca mi se par pura fantezie, creaturi inspirate din legente si mitologie. Sunt interesata de fenomenele paranormale si multe dintre ele chiar au o explicatie stiintifica, deci nu prea mai pot fi considerate chiar "supranaturale". Sunt o multime de lucruri pe care inca nu ni le putem explica, insa asta nu inseamna neaparat ca reprezinta ceva paranormal. Deci, sa spunem ca tind sa cred in anumite manifestari din sfera paranormalului.

| Wøodenpints a răspuns:

Cred că ai nevoie de o viață. Demonstrează că există.

| Fridăm a răspuns:

Că sunt doar nişte plăsmuiri ale imaginaţiei oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că te uiţi prea mult la filme/seriale/documentare/site-uri idioate care-ţi imprimă în minte falsa impresie că aceste creaturi chiar există.