| loplas a întrebat:

am 13 ani(baiat)si vrau sa aflu daca e bine sa ma dezvirginez acum!

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Normal ca nu e bine!
nu esti dezvoltat fizic si nici psihic.
mai asteapta cativa ani!
succes!love struck

| TeoPT a răspuns:

Bai baiete, dar tu vrei acum, acum, in acest moment! Ce hotarat esti, dar habar nu ai ce inseamna inceperea vietii sexuale, pentru tine totul e o joaca. Avem aceeasi varsta, observ, dar moduri diferite de a vedea lumea. Intrebare intrebatoare: Oare de ce?laughing

Inceperea vietii sexuale presupune o etapa foarte importanta din viata unui om, trebuie facuta la momentul potrivit si cel mai important: cu persoana potrivita. Sa ai o iubita la care chiar sa tii, sa simti ca o iubesti nu doar pentru fizicul ei. Bun, daca indeplinesti aceste conditii, asteapta pana la sfarsitul pubertatii (16-17 ani) pentru ca, daca incepi mai devreme, exista riscul sa apara complicatii pe viitor. Nu am zis ca neaparat vei pati ceva, ci ca exista riscul. Asa ca nu vreau sa mi se comenteze raspunsul cu "esti prost eu am facut sex de la 10 ani si acum n-am nimic" etc.Trebuie sa astepti momentul potrivit si persoana potrivita, sexul e o responsabilitate enorma care ti-o asumi singur, nu un motiv sa te dai mare in fata colegilor.
Daca simti nevoia de sex, masturbeaaza-te. E normal pentru varsta ta. Dar lasa sexul pe mai tarziu.
Sper ca ai inteles esentialul din ceea ce am scris aici.
Bafta.

| tyana a răspuns:

Nu e bine!

| Irina_6314 a răspuns:

Nu, nu e bine! Sunt de acord cu ce a spus "7h30". Nu te grabi, ai destul timp!

| yumeee a răspuns:

Ai 13 ani şi încă eşti virgin?
OMG, să nu mai spui nimănui, te faci de ruşine.