| MrJok a întrebat:

Salut am 15 ani si cam 1, 70m incaltime si vreau sa ma apuc de sala ce ziceti ar indicat sa ma apuc de acum sau sa mai astept?
Sau daca merg ce exerciti sa fac pentru a numi stopa cresterea in inaltime?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu fa exercitii periculoase care pun presiune pe coloana ( gen genuflexiuni cu haltera pe umeri, impins la ceafa, indreptari, etc. ).

De fapt, vorbeste cu instructorul de acolo, o sa te invete el ce sa faci si o sa-ti faca si un program.

1 răspuns:
| Bomboana334 a răspuns:

Nu este indicat ca un copil\adolescent sa se apuce sub 16 ani de sala sportiva.
Eu chiar nu stiu cum sa iti stopezi cresterea. Sper ca te-am ajutat