| cristi2415151 a întrebat:

Salut, am 16 ani, si fac sala de putin timp
nu sunt gras, si am pe bra 39cm, dar nu inteleg am 39 cm la brat, am bila nu am grasime, dar nu am forta mai deloc, dabia fac la ganteresad
nu am luat proteine, l-am facut din munca bratu...
stiti cumva cum sa remediez problema?

3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Du-te ma tu brat de 39 cm si nici nu faci sala te mult.Eu fac de 5 luni si am in brat 38 si. nu mai zic nimic.Ori ai luat creatina sau alte suplimente care daca nu faci sala e egal cu zero.Mergi la sala mai des si incearca sa cresti in fiecare saptamana greutatile astfel cresti si in forta. Putine repetari cu greutati mari=forta, repetari multe xu greutati mici=definire.

| ionuutzuu a răspuns:

Probabil ai o alimentatie proasta, incearca totusi sa-ti iei un baton de energie inainte de a face sala (de forta sper). Eu am tot 16 ani si abia am facut 5 sedinte si am ajuns la 10 kg/ganter si 30gk(greutati)/halter.

| cristi2415151 explică:

Frate,vorbesc serios si fac la gantere 3 serii de cate 15 repetari cu 10, 10 cu 12, 5 si 10 cu 15(sau cate pot...)dar alti cu bratu mai mic fac mai mult...si nu pricep.