| mirel12314 a întrebat:

Am 17 ani,fumez ocazional(la o terasa,la un eveniment)si voiam sa intreb daca ar fi mai bine sa fumez trabuc in locul tigaretei clasice, mi se pare mult mai elegant si mai impunator, sunt mai daunatoare trabucurile?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu ar fi mai elegant daca ai savura un pahar de vin alaturi de o pustoaica decat sa fumezi?
Trabucurile nu se inhaleaza sunt mai light.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Dăunătoare este fiecare acțiune menționată de tine și pentru un corp sănătos trebuie să te oprești din așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trabucurile nu se fumează oriunde şi nici oricum.
Şi da: sunt mai dăunătoare decât ţigaretele clasice, deoarece au tutun mai tare în compoziţie.

| mirel12314 explică:

Sunt barbat laughing

| Michaeel a răspuns (pentru mirel12314):

Iertați-mă domnisoru', habar n-am de ce am crezut ca ești fata, poate din cauza ca ai folosit "elegant". În acest caz, fumatul fie de trabucuri, fie de ţigări, este oricum foarte nociv pentru sănătate, provocând boli grave şi scurtând viaţa. Fumarea trabucului îi expune pe oameni la tipuri similare de substanţe dăunătoare şi agenţi cancerigeni ca şi fumarea ţigărilor. Mai pe scurt, nu este mai dăunător.