| ghitza a întrebat:

Salut,
Am de facut un proiect la germana in powerpoint, dar nu l-am gasit pe internet asa ca am downloadat Open Office 3.2.1. Am mai utilizat programul acesta pentru scris, dar nu stiu cum sa fac un filmulet (sau cum i se zice) care sa nu mearga el in continuu ci sa dau eu clikk si sa tot apara cate un cuvant dintr-o parte si alta a ecranului la fel si imaginile.Va rog sa ma ajutati cei care ati mai utilizat acest program si stiti mai multe lucruri despre el.Am o saptamana la dispozitie sa invat, asa ca va rog grabiti-va.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu! foloseşti programul impress a lui openoffice.org. Nu contează care. de princiu e la fel.

cred că ştii să-ţi alegi modalităţile în care vrei să arate textul şi imaginile: vezi în stânga.

ce te interesează pe tine: efectele - simplu! alegi opţiunea: slide show de sus şi apoi te uiţi la slide translation!

succes! apoi salvezi... faci un noi slide şi aşa mai departe. e banal programul.